Iespējas piedalīties aktivitātēs gan skolēniem, gan skolotājiem! [Papildināts 19.06.2014.]

2014. gada 19. Jūnijs

www.auv.lv

Vasaras periods ir iespēju laiks gan skolēniem, gan skolotajiem izglītoties, atpūsties un lieliski pavadīt laiku, apmeklējot dažādas aktivitātes, seminārus un profesionālās pilnveides kursus! Aicinām iepazīties ar piedāvātajām iespējām! Piedāvājums visas vasaras garumā tiks regulāri papildināts! Ar aktuālajām iespējām gan skolēniem, gan skolotājiem, var iepazīties, spiežot “lasīt tālāk”!

Skolotājiem. Skolotājus aicina pieteikties apmācībām par neformālās izglītības principiem un programmas ERASMUS+ jaunatnes jomas projektiem. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros izsludina pieteikšanos dalībai apmācībās skolotājiem par neformālās izglītības principiem un programmas ERASMUS+ jaunatnes jomas projektiem. Apmācības no 2014.gada 19.līdz 21.augustam notiks Ķegumā, viesu namā „Puduri”. Pieteikšanās termiņš – 2014. gada 30.jūnijs, aizpildot tiešsaistes anketu.

Skolēniem. Vislatvijas Jauniešu alternatīvās sacensības. Ja darbojies vai gatavojies darboties jauniešu organizācijā un nebaidies no dažādiem uzdevumiem uz laiku, tad piesaki savas organizācijas komandu 5 cilvēku sastāvā (komandā vismaz viens pretējā dzimuma pārstāvis, vismaz divi pilngadīgi dalībnieki) līdz 18.jūnijam un piedalies “Vislatvijas Jauniešu alternatīvajās sacensībās” (turpmāk VJAS) 20.-21.jūnijā, z/s Kalnavoti, Koknesē. Nāc un iepazīsti citas organizācijas pavisam citā gaisotnē! Sacensības tiek plānotas, kā viens maršruts jeb trase, kurā ir vairāki posmi, kā piemēram – ZAZ auto vilkšana, šķēršļu josla, atjautības spēle, u.c.. Dalības maksa no komandas ir 10,-EUR (desmit eiro). Komandai jāparūpējas par vienojošajiem elementiem, kas varbūt tieši vai netieši saistīti ar pārstāvētās organizācijas simboliku. Katrs posms tiek vērtēts uz laiku vai uz punktiem, kopvērtējumā trīs labākās komandas iegūst kausus un citas balvas. Šo sacensību mērķis ir piesaistīt pēc iespējas raibāku organizāciju pārstāvjus – biedrības, nodibinājumi, vidusskolu un augstskolu pašpārvaldes, militāras, reliģiskas vai politiskas organizācijas – jo mēs visi taču esam Jaunieši un mūs visus vieno – Jauniešu maksimālisms, pozitīvisms un atraktivitāte. Šajā dienā Kokneses Jauniešu biedrība svinēs arī savas pastāvēšanas 2. dzimšanas dienu, tāpēc dāvanu vietā aicinām sagatavot nelielu (līdz 5 min) apsveikumu – droši var izpausties – dziedāt, dejot vai vienkārši skaisti izskatīties.
Detalizētāku informāciju skatīt pielikumos!

Skolotājiem. Valsts izglītības attīstības aģentūra aicina pieteikties dalībai konferencē “Kursu kvalitāte”, kas notiks 2014. gada 11-12. septembrī Leuvenā, Beļģijā. Pieteikties ir aicināti pieaugušo izglītības nodrošinātāji, kursu organizatori un politikas veidotāji.  Konferenci organizē Grundtvig starptautiskais kursu organizatoru tīkls (GINCO) Grundtvig apakšprogrammas daudzpusējā projekta “GINCO T & T” ietvaros. GINCO Tools & Training ir Grundtvig apakšprogrammas projekts, kura mērķis ir uzlabot starptautiskās mobilitātes apmācības kursu kvalitāti pieaugušo izglītības speciālistiem (KA1), kā arī sniegt atbalstu kursu organizatoriem to profesionālo prasmju pilnveidei.
Konferences laikā tiks prezentētas projekta laikā izstrādātās metodes un materiāli (www.ginconet.eu), kā arī tiks piedāvātas iespējas dibināt jaunus kontaktus starptautiskai sadarbībai. Detalizētāka informācija par projektu un konferences norises vietu un laiku: ginco_conference_invitation.doc
Interesentus, kas vēlas piedalīties konferencē, lūdzam pieteikumu un motivācijas vēstuli dalībai pasākumā sūtīt uz Valsts izglītības attīstības aģentūras elektronisko e-pastu info@viaa.gov.lv  un CC ivars.gorda@viaa.gov.lv. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2014.gada 20. jūnijs.

Skolotājiem. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros izsludina pieteikšanos dalībai izglītības iestāžu darbinieku profesionālās pilnveides tālākizglītības programmas kursam „Interneta iespējas mūsdienīgam mācību procesam”. Praktiskās nodarbībās izglītības darbinieki tiks iepazīstināti ar jaunajiem interneta rīkiem un to pielietojumu mācību procesā, tādējādi veicinot inovācijas mācību procesā, izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas. Kursu vadīs Frīdis Sarcevičš un Gatis Šeršņevs. Dalībnieki: izglītības iestāžu darbinieki ar interesi par eTwinning. Laiks: 2014. gada 20.- 22. augusts. Vieta: Rīga, Biznesa augstskola „Turība”, Graudu iela 68.  Pieteikšanās termiņš – šī gada 30. jūnijs, aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē http://ej.uz/anketa_24h_2014. Vairāk informācijas eTwinning mājas lapā.

Skolēniem.Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina jauniešus vasaras brīvlaikā  iesaistīties pasākumos un aktivitātēs, ko ar Jaunatnes politikas valsts programmas atbalstu īsteno jaunatnes organizācijas un pašvaldības. Jau sākot ar jūnija pirmo nedēļu visas vasaras garumā valsts programmas ietvaros tiks realizēti vairāki projekti visā Latvijā: „Mazpulku labo darbu gads”, „Ilgtspējīgs skaistums”, vienaudžu izglītotāju apmācību programma “Jaunietis – jaunietim”, „Jauniešu līdzdalības veicināšana ceļā uz Latvijas Prezidentūru Eiropas Savienības Padomē”, „Kopā varam visu!”, „Esi Liepājnieks, neesi bijušais (neESI LP`eX)”, „Komunikācijas labirinti” un daudzi citi projekti.  Šogad tiek īstenota jaunatnes politikas valsts programma jaunatnes organizācijām „Atbalsts jaunatnes organizāciju darbībai un līdzdalības nodrošināšanai valsts un starptautiskajā jaunatnes politikā”, kuras ietvaros deviņu jaunatnes organizāciju projektu atbalstam tika piešķirts vairāk nekā 52 700 eiro liels finansējums. Uz valsts programmas finansējumu vietējo jauniešu centru darbības nodrošināšanai un neformālās izglītības īstenošanai bija iespēja pieteikties arī pašvaldībām. Kopumā 32 pašvaldību projektu īstenošanai tika piešķirts finansējums 127 753 eiro apmērā.  Jaunatnes politikas valsts programmas mērķis ir veicināt  jauniešu aktīvu līdzdalību lēmumu pieņemšanā un iesaisti sabiedriskajā dzīvē, kā arī stiprināt pašvaldību darbu ar jauniešiem, veidojot jauniešiem un viņu iniciatīvām atbalstošu vidi.  Ar apstiprināto projektu sarakstu var iepazīties šeit: http://jaunatne.gov.lv/lv/valsts-programma/projektu-konkursu-rezultati Vairāk informācijas par jauniešu līdzdalības un iniciatīvas iespējām atradīsiet šeit: http://www.jaunatneslietas.lv/

Skolotājiem. Pestalozzi programma aicina pieteikties modulī Fiziskā kultūra un sports demokrātijas vērtību veicināšanai.  VISC sadarbībā ar Eiropas Padomes Pestalozzi programmas sekretariātu aicina skolotāju izglītotājus pieteikties dalībai modulī: Fiziskā kultūra un sports demokrātijas vērtību veicināšanai (Physical education and sport for democracy and human rights). A modulis notiks 2014.gada gada 21.-24. oktobrim Strasbūrā, Francijā, B modulis – 2015. gada pavasarī. Darba valodas: angļu vai franču.Mērķauditorija: Sporta skolotāju un treneru izglītotāji.  Pieteikuma anketa kopā ar motivācijas vēstuli un CV angļu vai franču valodā līdz šī gada 12. jūnijam jānosūta elektroniski programmas Nacionālajai koordinatorei Intai Baranovskai e-pasts: inta.baranovska@visc.gov.lv; tālruņi: 67350961, 29338667. >> Pieteikuma anketa  >> Informācija par Pestalozzi moduļiem  >> Apraksts par sporta moduli

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt