Par nākotni domājam arī mēs!

2019. gada 26. Septembris

Evija Mārtiņa, 11. klase

20.septembrī Vērmenes dārzā norisinājās akcija ‘’Klimata gājiens nākotnei’’. Visā pasaulē cilvēki pulcējās gājienam, lai politiķi pamanītu, cik daudziem patiesībā rūp ekoloģiskais stāvoklis pasaulē un, lai tie sāktu atbildīgi rīkoties, lai palīdzētu novērst klimata pārmaiņas. Arī pie mums šī problēma ir aktuāla, tāpēc mūsu Ekoskolu jaunieši piedalījās šajā ‘’streikā’’. Pāris dienas pirms lielā notikuma, jaunieši izveidoja plakātus, uz kuriem uzrakstīja saukļus. Tie mudināja rīkoties tūlīt un tagad!

No mūsu skolas uz gājienu devās 21 skolēns, tostarp arī Ekopadomes priekšsēdētāja Agate Albekeite, kas bija starp brīvprātīgajiem un palīdzēja organizēt šo pasākumu, kā arī bija to 3 vides aktīvistu starpā, kas teica runu gājiena sākuma. 

Kādēļ mēs piedalījāmies? Jo mums rūp. Mums rūp mūsu un apkārtējo nākotne. Mēs vēlamies, lai autoritātes ieklausās mūsos un sāk rīkoties. Domā par vidi. Izejot Rīgas ielās, mēs parādījām, ka esam gatavi rīkoties un darīt visu iespējamo zemes labā. Saucot saukļus tādus kā ‘’ Laika nav daudz, zemeslode sauc!’’ vai ‘’Ko mēs gribam? Klimata rīcību! Kad mēs to gribam? Tagad!”. Saucot un protestējot, emocijas bija fenomenālas, iespējams tās kāds spētu pielīdzināt fanošanai par kādu no sporta komandām, kur pēdējā brīdī ir spriedze un tiek bļauts visskaļāk, lai atbalstītu komandu. Tāpat mēs pēdējā brīdī, skaļi kliedzot, atbalstām klimata rīcību.

Atsaucoties uz pēdējo eko sēdi, kurā tika apspriests klimata gājiens, atsauces ir pozitīvas un jaunieši izbaudīja katru gājiena mirkli. Priecē tas, ka piedalījās dažāda vecuma gan puiši, gan meitenes. Ticu, ka ik viens cilvēks, spēj rīkoties un mainīt šī brīža klimata krīzi, jo atskatoties uz sanākušo pulku, ir jāsaprot, ka mēs neesam vieni un mēs kopā varam mainīt ļoti daudz ko! 

Foto atskats no Gājiena nākotnei ir pieejams ŠEIT!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt