Latvijas Ekoskolu ikgadējais forums

2014. gada 19. Augusts

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Priekuļos notika nu jau ceturtais Ekoskolu vasaras forums.  Nedēļas garumā vairāk nekā 100 skolotājiem un jauniešiem no visas Latvijas bija iespēja gūt jaunas zināšanas par videi draudzīgu dzīvošanu un izmēģināt jaunu prasmju apgūšanu dažādās darbnīcās. Mūsu skolu pārstāvēja skolotājas Vija Meroža un Daiga Martinsone.

Skolotājus foruma pirmajā dienā ar Zaļā patērētāja definīciju un izpausmēm iepazīstināja Jana Simanovska no Ekodizaina kompetences centra. Vakarā notika dažādas interesantas sporta sacensības.

Otrais rīts skolotājiem tika uzsākts ar olimpieti Mārtiņu Rubeni, kopā izpildot meditatīvu Austrumu pašpilnveidošanās praksi – Faluņ Dafa.

Dienas turpinājumā skolotājas sagaidīja dažādas lekcijas un praktiskas darbošanās. Sabīne Sīle-Eglīte no labdarbības veikala/fonda “Otrā elpa” iepazīstināja ar ekoloģiskās modes konceptu, par energoefektivitātes pasākumiem mājsaimniecībā pastāstīja Andris Spīdāns un Birute Ģine, kas pārstāvēja A/S Latvenergo. Šogad Ekoskolās īpaša uzmanība vērsta tieši uz bioloģisko lauksaimniecību un zaļo iepirkumu, tāpēc par bioloģisko dārzkopību runāja Z/S Vizbuļi saimniece Laima Hercberga. Savukārt Toms Kokins no Latvijas riteņbraucēju apvienības prezentēja mums jau tik labi zināmo ērto, videi un veselībai draudzīgo, kā arī ekonomisko pārvietošanās veidu – riteņbraukšanu.

Vakara gaitā dalībniekiem bija iespēja apdrukāt savus krekliņus ar videi draudzīgiem saukļiem un pagatavot dabīgus skaistumkopšanas produktus Vides izglītības fonda darbnīcās, savukārt Irīda Maderniece un Linda Bogdane no Bērzpils vidusskolas piedāvāja  grāmatzīmju un rokassprādžu darbnīcu. Līdztekus notika arī izzinoša darbnīca par ēšanas paradumiem un vides piesārņojumu. Hidrobiologs Andris Urtāns piedāvāja praktisku nodarbību “Upju attīrīšana un zaļo struktūru veidošana”, bet dienas noslēgumā dalībnieki varēja baudīt mūzikas skaņas folkloras kopas “Putni” izpildījumā.

Trešdiennotika studiju vizītes uz bioloģiskajām zemnieku saimniecībām “Lejas suces” un “Kalna dārzi”, pirms tam – ievads par bioloģiskās pārtikas tematu, lekcija “Pārtika ir mūsu zāles”, kuru vadīja Lāsma Ozola no Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra.

Forums deva ierosmi jaunajai mūsu skolas izvēlētajai tēmai „Mežs”, kā arī iespēju dalīties pieredzē ar citu skolu skolotājiem.

Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt