Aizvadīta pirmā EKO padomes sēde 2014./2015.m.g. [Papildināts!]

2014. gada 20. Septembris

Sintija Dzerkale, 12.a klase

16.oktobra vakarā notika pirmā Eko padomes sēde. Šogad mūsu pulkā ir divas jaunas dalībnieces, par ko ir liels prieks. Pagājis jau gads, kopš uzsākām aktīvu darbību Ekoskolu programmā un mūsu komandas sastāvs no pērnā gada līdz šim nav sarukusi! Ne tikai skolas laikā, bet arī vasarā turpinājām savu uzsākto darbību. No 13. līdz 16. augustam Priekuļos norisinājās lielākais no Ekoskolu programmas rīkotajiem pasākumiem – vasaras forums, kurā piedalījās arī mūsu skolas divas skolnieces. Dažas dienas pirms skolēnu foruma, arī skolotājiem tikai dota iespēja Priekuļos izbaudīt patīkamu atmosfēru un gūt jaunas idejas – mūsu skolas skolotājas Vija Meroža un Daiga Martinsone šo iespēju garām nelaida! Eko padomes sēdē skolotājas dalījās pieredzē, kā tad viņām bija gājis, rādīja daudz un interesantus fotoattēlus, kā arī ieteica dažādas idejas pasākumiem un skolas dzīvei, ko varam izmantot! Piemēram, tika piedāvāta ideja par baskāju taku ierīkošanu, ko varētu veidot mēs paši – no dabas materiāliem – kastaņiem, čiekuriem…

Tā kā Ekoskolu programmā darbojamies ļoti aktīvi un skolā, cik nu spējam, tik ieviešam dažādas ”zaļās” idejas, tad ar lielu prieku un lepnumu varu paziņot, ka nu oficiāli esam EKO skola! Par to liels paldies jāsaka skolotājai Vijai Merožai, kura neizsīkstošiem spēkiem darbojas plāno un koordinē mūs visus pārējos!  Kopā ar skolotāju un Eko padomē izvirzītajiem kandidātiem un brīvprātīgajiem – Ievu Cederi, Viktoriju Matvejevu un Agritu Strazdiņu 1.oktobrī dosimies saņemt mūsu godam nopelnīto diplomu par veiksmīgi padarīto darbiņu! Nu jau esam tikai dažu soļu attālumā no Ekoskolu programmas galvenā simbola – zaļā karoga. Bet paraugs citām skolām mēs neapšaubāmi esam jau tagad! Tā tikai turpināt – ne tikai Eko padomē iesaistītajiem, bet mums visiem!

Pērnajā gadā izlēmām par labu tēmai ”Veselīgs dzīvesveids”, kuras ietvaros ēdām veselīgi, braši sportojām, vairāk sākām runāt par to, kas ir veselīgs un kas nē, rīkojām forumu un paši devāmies pieredzes apmaiņā… Šogad visi kopīgi nolēmām ”paņemt” tēmu MEŽS. Kāpēc? Jo tieši šajā jomā ir, tā teikt, brīva vieta mūsu reklāmai jeb lauciņš, kur izpausties. Varam stādīt kociņus, iet pārgājienos un pastaigās pa mežu, rīkot talkas un orientēšanās pasākumus, arī to pašu baskāju taku! Daudz, daudz, daudz… Protams, nedrīkstam aizmirst arī par pārējām videi tik svarīgajām jomām – atkritumu šķirošanai, ūdens taupīšanai, veselīgam dzīvesveidam u.c.

Padomes sēdē iepazināmies un nobalsojām par savu Vides kodeksu 2014./2015., kurā ir apkopoti mūsu mērķi un uzdevumi šim gadam un visi vienbalsīgi par to nobalsojām! Ieskatījāmies arī šī mācību gada plānos. Gads solās būt zaļš!

Nākamā Ekopadomes sēde notiks 27.novembrī, ceturtdien, plkst. 18.00. Tiek aicināti visi interesenti, kā arī aicinām pieteikties skolēnu vecākus, kuriem EKO tēma ir sirdij tuva – nāciet un piedalieties! Kopā padarīsim visi sev apkārt draudzīgāku un zaļāku!


Sēdes laikā sagatavotie dokumenti:

  1. EKO padomes sēdes protokols
  2. Vides kodekss 2014./2015.m.g.
  3. EKO programmas realizācijas plāns tēmai “Mežs”
  4. Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas EKO padomes sastāvs 2014./2015. m.g.

Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt