Aizvadīta Baltijas jūras projekta konference

2015. gada 15. Maijs

Eirana Ostrovska, 8.a klase

8. maijā – Jūrmalā, Pumpuru vidusskolā norisinājās Baltijas jūras projekta konference par tēmām: „Kā top laika ziņas? Laikapstākļu izmaiņas Latvijā” un „Baltijas jūras eitrofikācija un klimata pārmaiņas”. Pēc lekcijām bija nodarbības ārā pie Baltijas jūras, katras skolas pārstāvji bija savas komandas sastāvā.

Tāpat kā novembra konferencē, arī šajā bija dažādas diskusijas, un katrs varēja padalīties ar zināšanām, vai uzzināt ko jaunu un lietderīgu. Ja novembra lekcijā (iepriekš minētajā) mēs vairāk aplūkojām sekas vides problēmām, tad šajā reizē mēs pētījām iemeslus, piemēram, iedzīvotāji, transports, sadzīve u.c.

Pirmo lekciju vadīja Toms Bricis (meteorologs, žurnālists) iepazīstinot ar savu profesiju un ikdienu. Uzzinājām, kā notiek laika prognozēšana līdz pat laikapstākļu postošiem nodarījumiem pasaulē (negaisi, vētras, zemestrīces, tornādo, orkāni u.c.)

Otro lekciju vadīja Jānis Brizga (Pasaules Dabas Fonda eksperts) stāstos par viesiem tuvo tēmu – Baltijas jūru un šoreiz vairāk arī par klimata pārmaiņām. Savā starpā otro lekciju sasaistot ar pirmo lekciju izveidojās kopsavilkums par klimatu un laikapstākļiem.

Kā pēdējās, vairāk praktiskas un sevis pārbaudošas aktivitātes pie jūras… Izpētījām apkārtni un izanalizējām, kādus dzīvniekus un augus var sastapt. Beigās apkopojām, kas sakrita un nesakrita ar citām grupām. Visi bija ieinteresēti salīdzināt, kādus jūras dzīvniekus atrada citas grupas, jo praktiski neviens to nebija atradis.

Diena bija labi pavadīta! Paldies Velgai Kaksei, BSP nacionālajai koordinatorei; Irēnai Kausiniecei un Pumpuru vidusskolas direktorei par organizēšanu, uzņemšanu un jaunajām zināšanām! Foto atskats pieejams GALERIJĀ!                                                    .

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt