Pikantā cepuma stāsts

2012. gada 29. Novembris

Renārs Panteļejevs, 7.a klase

Es piedzimu no maziem graudiem, vismaz tā man stāsta. Tas bija kaut kur uz zemnieka lauka tur, zemajā Zemgalē.

Teikšu godīgi – man laukos īsti nepatika, jo tur nebija draugu, izņemot vienīgi kaut kādu mīksto Mājas cepumu, kurš, manuprāt, bija īsts vārgulis. Viņš man visu laiku kaut ko pārmeta, teica, lai izdaru to un to, to un to… Man tas cepums vienkārši krita uz nerviem. Nu, protams, kā īsts lauķis, viņš arī ģērbās kā lauķis. Katru dienu vilka kaut kādu rūtainu, noskrandušu šokolādes vesti. Šis apģērba gabals noteikti tika valkāts jau veselu mūžību. Un tā saldā „smaržu buķete”… tā oda drausmīgi saldi.

Pēc kāda laiciņa, tas ir, nedēļas, mani atdeva veikalam. Un zināt, kas man tur patika? Tas, ka tur smaržoja dievīgi daudzveidīgi un man bija dažādi draugi, tai skaitā pats saimnieks. Viņš pat ļāva izvēlēties, kādas drēbes gribu vilkt. Es, protams, izvēlējos pikantās drēbes, jo man patīk roks. Ziniet, tajā ir tāds asumiņš iekšā, ka karsti paliek klausoties! Veikalniekam bija lieliska gaume, viņa radio atskaņoja dažādas populāras dziesmas. Es klausījos, klausījos un jutu, ka kļūstu iespaidiem, tas ir, garšām arvien bagātāks. Mmm, paprikas košums, bazilika pikantums, siera aromāts… Tā vieta bija vienkārši apburoša, taču, tā kā es atrados veikalā, mani pārdeva kādai labai un jaukai omai (vismaz tā viņa izskatījās).

Sākumā viņā gribēja mani apēst kā uzkodu pie tējas, un es, protams, sāku nervozēt un krist panikā. Paldies omai, ka viņa saprata, cik es esmu stilīgs un pievienoja mani savai cepumu kolekcijai, kur priekšā jau bija citi iespaidīgi cepumi, piemēram, cepums Melnais Princis (atceraties taču popmūziķi Prinsu!) vai cepums Napoleons. Pēdējam greznie svārki mirdzēja vienos cepumu medaljonos! Man likās, ka esmu nonācis Cepumu paradīzē, ka esmu atradis īstās mājas. Es tur jutos tik, tik omulīgi!

Tā nu šajā mājā es mitinos pēdējas četrdesmit minūtes, un ceru, ka dzīvošu līdz tālai nākotnei, tas ir – vismaz rītdienai!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt