AUSV pārstāvēta Šalvas Amonašvili autorseminārā Blīdenē [+FOTO!]

2013. gada 5. Novembris

Santa Krasovska

27.-31.oktobrī Blīdenes pamatskolā notika Maskavas pilsētas Pedagoģiskās universitātes profesora Šalvas Amonašvili autorseminārs  „Humāna un personiska pieeja bērniem izglītošanas procesā”, kuru apmeklēja vairāk kā simts interesentu –  skolotāju un vecāku – no visas Latvijas. No Skrīveriem bijām seši – Aldis Rakstiņš, Ingrīda Mačuļska, Inese Uzula, Santa Krasovska, Sandra Ozola, Laima Samohina.

Šalva Amonašvili jau kopš 1951.gada strādā skolā un uzsver, ka ikviens Bērns ir personība ar savu dzīves ceļu. „Attīstība notiek tikai pārvarot grūtības. Bērniem ļoti gribas būt pieaugušiem, un pieaug viņš tikai saskarē ar pieaugušajiem. Bieži saka – ieinteresēt bērnu. Viņam ir jāgrib mūs, mūsu sabiedrību. Ja nav atsaucīga tēva, mātes, skolotāja… bērns atrod pieaugušo alkoholiķi, narkomānu…”

Lektors daudz runāja par vārda Skolotājs nozīmi, misiju, uzsverot, ka personība un zinošs cilvēks nav viens un tas pats. Lai audzinātu personību, pašam jābūt personībai, jārāda labais paraugs. „Skolotājs – gaismas nesējs. Skolēns – dvēsele, kas meklē gaismu.” „Skolotājs ir kā stikls. Mēs redzam un izbaudām ainavu, bet neredzam stiklu. Slikti, ja stikls ir netīrs”.

Bērnam ir jāļauj pieaugt saskaņā ar kalendāro laiku. „Dabas dotais neiekonservējas. Visam ir jānotiek īstajā laikā.” Jāņem vērā arī bērna talanti, spējas. No vīnogas sēkliņas var izaugt tikai vīnoga. Nav visiem jāuzspiež vienādas prasības. Konflikti rodas, pienākot brīdim, kad Bērns vienkārši nevar kaut ko nedarīt, bet vecāki vēl viņu ierobežo vai cenšas padarīt to viņa vietā. „Nevar bērna ceļā nolasīt visus akmeņus.” Tomēr nedrīkst nonākt otrā galējībā, pieļaujot visatļautību.

Š.Amonašvili uzsvēra labās enerģijas nozīmi un aicināja vairāk domāt tīras domas un runāt par skaisto, palīdzot augt Cilvēkam. „Man ir jāpārspēj sevi, lai radītu Bērniem spārnus. Ja ticēšu Bērnam, būs panākumi. Notiek tas, kas ir galvā. Tātad man savā galvā jārada pedagoģijas svētnīca un tā jāpoš, rītdienas tikšanos gaidot.”

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt