Tēvzemes stunda ar Jāni Streiču un Gaidi Andreju Zeibotu

2019. gada 8. Maijs

Santa Krasovska, pasākuma koordinatore

 4. aprīlī skolā viesojās kinorežisors Jānis Streičs, viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots un bibliokuģa “Krišjānis Valdemārs” radošā komanda Ginta Šīmaņa vadībā. Viņi tikās ar 9.-12. klašu skolēniem un novadīja Tēvzemes stundu. Kultūra, tikums, daba, jūra – šīs vērtības tika aktualizētas, lai stiprinātu jauniešu patriotisma jūtu pamatus. Jānis Streičs aicināja nemētāties ar augstām, skaļām frāzēm, bet dārgākās jūtas ikvienam attīstīt savā sirdī un kopt skaistos darbos. Viņš dalījās pārdomās par sevis apzināšanos, piederības izjūtu, par kultūras lomu cilvēka garīgās pasaules veidošanā.

Viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots atgādināja par jūrniecības sākotni, kad latviešu valoda skanēja visās pasaules ostās. Varam lepoties, ka esam viena no nedaudzajām tautām, kam ir sava valoda, sava valsts. Tādējādi viceadmirālis aicināja celt pašapziņu, nesakot, ka esam mazi, jo pēc daudziem statistikas rādītājiem esam pirmajās vietās – tātad varam uzskatīt sevi par Lielu tautu. Šīs sarunas laikā izskanēja ļoti daudz stāstu, filozofisku pārdomu un atziņu. Katrs, kam dzirdīgas ausis un atvērta sirds, varēja saklausīt interesantus faktus, rast sākuma pavedienu pārdomām.

Tēvzemes stunda pagāja rosinošā un emocionālā gaisotnē. Pēcāk Jānis Streičs vaļsirdīgi atzina, ka bijis patiešām patīkami viesoties tik gaišā un atvērtā skolā, kā arī tik ieinteresētu un sirsnīgu jaunatni sen neesot nācies satikt. Paldies Bibliokuģim “Krišjānis Valdemārs” un personīgi Gintam Šīmanim par sadarbību šīs Tēvzemes stundas organizēšanā!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt