Starpskolu mini-forums “Dzīvosim veselīgi!”

2014. gada 27. Janvāris

Sintija Dzerkale, 11.klase

24.janvāra pēcpusdiena dažiem kreatīviem un jaunu ideju alkstošiem jauniešiem tika aizvadīta Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas telpās, daloties pieredzē par dažādām ar veselīgu dzīvesveidu saistītām tēmām! Forums tika veidots, pateicoties mūsu idejai par iesaistīšanos Ekoskolu programmā, tādejādi gūstot kaut nelielu ieskatu par to, kā jaunieši no kaimiņu skolām darbojas šai jomā. Bija arī tādi, kuri par šo programmu uzzināja pirmo reizi, taču pēc kopīgās pēcpusdienas noteica, ka labprāt arī paši būs iniciatori savas skolas zaļākas vides veidošanā!

Forums ilga gandrīz 4 stundas,  šo laiku pavadījām ļoti izzinošā, jautrā, radošā, foršā un visādi citādi patīkamā atmosfērā! Sapulcējušies bija vairāk kā 40 jaunieši – no mūsu, Skrīveru skolas, Lielvārdes, Ogres, Jumpravas un Aizkraukles. Viena no tām piektdienu pēcpusdienām, kad laiks tiek pavadīts, apvienojot patīkamo ar lietderīgo. No erudītu konkursa par pārtiku līdz pat pašai ēst gatavošanai! Iepazinām jaunus cilvēkus, pārbaudījām iemaņas un zināšanas par pārtikas tehnoloģijām, jautrās kompānijās atveidojām dažādas mūsdienīgas sadzīves situācijas ar improvizācijas teātra palīdzību, no pašu sarūpētajiem veselīgajiem produktiem gatavojām fantastiskas lietas! Pārsvarā tie bija dažādu veidu salātiņi, taču bija arī tādi censoņas, kas bija ļāvuši vaļu fantāzijai un improvizācijas prasmēm, sagatavojot maizītes ar vēl neredzētām garšīgu un veselīgu pārtikas produktu sastāvdaļām. Pēcāk bija iespēja savu un citu foruma biedru meistardarbu nodegustēt, kā arī nepiespiestā atmosfērā klausīties Ingunas Juhņēvičas lasīto prezentāciju par kanādiešu dzīvesveidu un ēšanas paradumiem, ko bija sagatavojusi, bet slimības dēļ diemžēl nebija ieradusies aizkraukliete Daiga.

Jebkurā gadījumā, pasākums bija vairāk kā izdevies! Ar šiem pieredzes bagātajiem jauniešiem tiekamies ne pirmo reizi un noteikti tiksimies vēl daudz un dikti, sajūta jau tāda kā ar savējiem. Spērām lielu soli ceļā uz mūsu mērķi – Zaļāku skolu, kā arī iedvesmojām vēl daudzus jaunus cilvēkus darboties vides labā un nepamest to novārtā. Liels paldies par pasākumu jāsaka skolotājai Vijai Merožai, kā arī mūsu lielajai palīdzei Ingunai Juhņēvičai! Bez šaubām, iekšēji ir tāda patīkama gandarījuma sajūta, ka vēl kāds labs darbiņš padarīts un radīti vēl vairāk smaidi cilvēku sejās! Tā tik turpināt!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt