Skolas komanda piedalās LTV spēlē “Vēstures skolotājs” [Foto+video]

2018. gada 13. Augusts

Teksts: www.auv.lv, foto: Alise Gulbe, LTV

7. un 8. augustā Ainažu jūrskolas muzejā un Kuivižu ostā notika Latvijas Televīzijas spēles “Vestures skolotājs” filmēšana, kurā piedalījās komandas no Elejas un Skrīveriem. Skrīveru komandu veidoja trīs braši skrīverieši – 12.klases skolēni Rema Kalniņa un Arvīds Ivbuls un Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas audzēknis Sandis Lasovskis. Raidījuma tēma bija jaunlatvieši, tādēļ divu dienu filmēšanas laikā jaunieši pildīja trīs uzdevumus – burāja ar jollām (laivas ar mastu un buru), piedalījās orientēšanās sacensībās pa Ainažiem un atpazina jaunlatviešu darinātos jaunvārdus.

Lūk, īss drona video operatora Jāņa Dzilnas veidots video ieskats:

Komandas atbalstītāja un aizbilde, skolas sociāla pedagoģe Lelde Salzemniece uzsver: “Šī bija lieliska iespēja jauniešiem iepazīt televīzijas raidījumu filmēšanas aizkulises, aktīvi līdzdarbojoties raidījuma tapšanā. Filmēšanas laikā katrs varēja pārbaudīt un trenēt savas sadarbības prasmes komandā, tāpat arī izvērtēt savu ieguldījumu un komandas biedra veikto ceļā uz mērķi, pildot uzdevumus! Jāuzsver, ka, lai arī spēles vadītājs ir skolas vēstures skolotājs Edgars Bērziņš, visu spēles laiku pastāvēja godīga sacensība. Neaizmirstamas būs atmiņas par gūto pieredzi, darot praktiskas lietas un pildot režisores Lienes Žeimundes iecereto. Lai tādas iespējas “atnāk” arī turpmāk!”

Savos iespaidos par pieredzi dalās Arvīds: “Pirmkārt, man kopumā ļoti patika šis piedzīvojums un esmu pateicīgs, ka sakritības dēļ man tika dota iespēja piedalīties filmēšanā. Otrkārt, es izbaudīju katru sekundi procesa un noteikti vēlētos tādu izbaudīt atkārtoti. Paldies komandai un mūsu uzticamajai līdzjutējai Leldei.” Savukārt, runājot par uzdevumiem, Arvīds uzsver: “Manuprāt, uzdevumi bija ļoti labi izdomāti un interesanti pat man – 18 gadus vecam puisim. Patika savam acīm redzēt un rokām aptaustīt senus priekšmetus,  apmeklēt vēsturiskas vietas. Katram uzdevuma pildīšanā mēs ieguldījām lielas pūles, tāpēc rezultāts mums nebija liels pārsteigums. Jāuzsver, ka vērtēšana bija precīza, lai arī komandas vērtēja viena otras sniegumu”.

Par filmēšanās pieredzi savās pārdomās dalās Sandis: “Domāju, ka filmēšanās ir liela māksla. Nebiju domājis, ka ir tik smagi nostāvēt kameras priekšā, kamēr tevi filmē divas kameras, gaismotājs spīdina gaismas staru acīs, bet skaņotājs liek runāt skaļāk… un visam pāri režisore, kas tā teikt uzliek punktus uz “i”. Man ir bijusi iepriekšēja pieredze ar filmēšanu, jo esmu piedalījos filmēšanas pulciņos, tomēr manā uztverē filmēt ir vieglāk nekā būt aktiera lomā. Līdz ar to secinu, ka mēs visi ieguvām jaunu pieredzi, par ko esmu priecīgs.”

Par raidījuma saturu un uzdevumiem stāsta Rema: “Raidījuma “Vēstures Skolotājs” tapšanas laikā bija iespējams uzzināt vairāk par jūrniecību, Ainažu jūrskolas muzeju un jaunlatviešiem. Tas deva iespēju paskatīties uz vēsturi no cita skatu punkta, saprast to, cik ļoti svarīgs bija jaunlatviešu devums Latvijas valsts izveidē un tautas pašapziņas celšanā. Filmēšanās laikā neizpalika arī praktiski uzdevumi, piemēram, koordinātu meklēšana, sacensības uz laiku, atjautības uzdevumi, kas parādīja mūsu komandas garu un saliedētību.” Tāpat Rema uzsver, ka “pats filmēšanas process bija ļoti interesants un visnotaļ kaut kas jauns un nebijis. Bija patīkami darboties kopā ar pieredzējušiem operatoriem, tāpēc arī pats filmēšanas process norisinājās veikli un bez liekiem pārtraukumiem.”

Rema, Arvīds un Sandis godam pārstāvēja Skrīverus, tomēr rezultāti vēl nav izpaužami, tos varēsit uzzināt, skatoties šī raidījuma ēteru. To sāks rādīt, sākot ar 30.oktobri, bet Skrīveru komandas dalība būs redzama otrdien, 27.novembrī plkst. 19.30 LTV1.

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt