Patrīcijas Zālītes (6.a klase) iespaidi par 6.-7.klašu skolēnu eksursiju

2013. gada 30. Septembris

Patrīcija Zālīte, 6.klase

     Ir jauki iesēsties autobusā un izbaudīt jaunus piedzīvojumus, dodoties ekskursijā. 17.septembrī paredzētā ekskursija bija prieks mūsu puncīšiem, jo apmeklējām Pūres šokolādes ražotni,  slodze mūsu kājām, jo pastaiga Baskāju takās mūs norūdīja un arī  savas hokeja komandas Rīga Dinamo  atbalstīšana  hokeja spēlē.

    Pūres šokolādes fabrikā mūs sagaidīja gide, ar kuru kopā devāmies uz Pūres šokolādes muzeju, kurā mums pastāstīja par kakao pupiņu vēsturi. Pupiņas atklāja acteki, no tām viņi gatavoja dzērienu. No viena kakao koka vidēji var iegūt apmēram 40 pākstis, katrā pākstī ir no 20-50 kakao pupiņas. Kakao pupiņas senos laikos izmantoja kā maksāšanas līdzekli- par 20 pupiņām varēja nopirkt trusi, par 80- sievu, par 100- vergu.

     Jau vairākus  gadu simtus arī Eiropas  zemes ir iepazinušas kakao. Kakao ir pamats šokolādes ražošanas procesā. Mums šokolādes muzeja telpā bija iespēja noskatīties filmu par šokolādes tapšanu. Muzeja darbinieki mums izstāstīja , ka Pūrē izmanto Beļģijā ražoto šokolādi. Mēs arī paši piedalījāmies šokolādes konfekšu ar zaļās tējas pildījumu gatavošanā. Skolotājām bija jāgatavo šokolādes „čupačupi”, ar tiem arī tika pacienāti visi skolēni.

     Baskāju takā biju pirmo reizi. Takā devāmies basām kājām. Tur gājām pa dažādu veidu akmeņiem, salmiem, čiekuriem, smiltīm. Visvairāk man patika dubļu vannas un iešana pa upi. Tā bija ļoti laba masāža kājām. Vēl man ļoti patika staigāšana pa stabiem un labirints.

   Savu ekskursiju noslēdzām Rīgā, skatoties hokeja spēli.

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt