Inovatīvās pieredzes skolu tīkla seminārs

2014. gada 19. Jūnijs

Teksts un foto Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja (pēc www.dzm.lu.lv materiāliem)

Nepilns simts dabaszinātņu un matemātikas skolotāju, kuri iesaistījušies Inovatīvās pieredzes skolu tīklā, 17. un 18. jūnijā tikās mācību seminārā Latvijas Universitātes atpūtas un konferenču kompleksā “Ratnieki”. Mūsu skolu pārstāvēja skolotājas I.Mačuļska, S.Rūze, A.Sakse, I.Gaņina un D.Martinsone. Divas dienas skolotāji LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra ekspertu vadībā pilnveidoja prasmes, kā mācīt skolēnam domāt, novērot, secināt un pētīt.

Pirmajā dienā kopā strādāja visi semināra dalībnieki – pirmo līdz divpadsmito klašu skolotāji. Centra vadītāja Dace Namsone un pētniece Līga Čakāne vadīja praktiskas nodarbības, kurās kopīgi tika meklētas atbildes uz tādiem jautājumiem, kā skolēns saprot, kā viņš domā, kā saprot, kas ir novērojums un kas – secinājums. Lai rosinātu domāšanu ārpus ierastajiem rāmjiem, skolotājiem tika doti vairāki radoši uzdevumi un eksperimenti. Piemēram, no dažādiem materiāliem skolotāji veidoja putnu modeļus, lai demonstrētu to uzbūves atbilstību funkcijām, prognozēja procesu gaitu, eksperimentējot ar sadzīvē pieejamām vielām un materiāliem.
Šo nodarbību mērķis bija sagatavot skolotājus nākamās dienas uzdevumam, kad grupās tika veidoti pētniecisko uzdevumu piemēri un stundu plāni.

Foto atskats no pasākuma pieejams GALERIJĀ!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt