Vidusskolas grupas komandai I vieta erudīcijas konkursā “Interesanti man kā vēsturniekam/-cei”

2019. gada 11. Aprīlis

Teksts un foto: Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Ceturtdien, 11.aprīlī, Pļaviņu novada ģimnāzijā notika erudīcijas konkurss skolu 6.-7., 8.-9. un 10. – 12. klašu skolēniem ar zīmīgo nosaukumu “Interesanti man kā vēsturniekam/cei”. Šogad komandas sacentās savā starpā par ļoti saistošām tēmām: 6.-7. klašu grupā – latviešu tradicionālā kultūra un svētki, 8.-9. klašu grupas skolēniem tēma bija “Jaunlatvieši un Jaunā strāva”, bet vidusskolēnu erudīcija tika pārbaudīta par tēmu “Kurzemes-Zemgales hercogiste”. Mūsu skolu pārstāvēja trīs komandas, kuras sagatavoja sk. Ruta Dišereite un Edgars Bērziņš. Pamatskolas komandas ieguva lielisku mācīšanās pieredzi, bet vidusskolas grupa – godpilno pirmo vietu. FOTO GALERIJA

Šis bija jau ceturtais gads, kad vienkopus pulcējām skolēnus, lai draudzīgā un saistošā veidā rosinātu domāt par ar vēsturi saistītiem jautājumiem. Konkursā kopumā piedalījās 41 komanda (164 dalībnieki), pārstāvot  16 skolas. Šogad konkursā piedāvājām piedalīties skolēniem arī no citiem novadiem, tādējādi Aizkraukles reģiona skolēnu komandu pulku papildināja arī Daugavpils, Smiltenes, Viļānu, Dundagas, Suntažu un Jelgavas reģionu skolu skolēnu komandas.

Īpaši padomāts bija arī par komandu kapteiņiem. Neatkarīgi no vecumposma, savas vecuma grupas ietvaros, kapteiņi sacentās savā starpā, savietojot par un ap Latvijas izveidi saistītus faktus vienotā sistēmā. Tāpat jāuzsver, ka uzņemošā puse bija īpaši parūpējusies par viesiem, jo viņiem bija iespēja iepazīt Pļaviņas gidu vadībā, tādēļ paldies skolotājai Ivetai Krastiņai, kas sagatavoja jauniešus un koordinēja pasākuma norises procesu Pļaviņu novada ģimnāzijā.

Konkursa laikā skolotāji bija aktīvi līdzdalībnieki, jo viņiem bija iespēja apmeklēt trīs darbnīcas, kurās skolotāji dalījās savā mācīšanas un mācīšanās pieredzē. Piemēram, skolotāja Lija Saldovere iepazīstināja ar savu pieredzi, kā viņa māca skolēnus lietot audiovizuālos materiālus, apgūstot tēmu „Jaunlatvieši un jaunā strāva”, Iveta Krastiņa iepazīstināja ar Barikāžu izspēli skolā, bet konkursa vadītājs Edgars Bērziņš rosināja domāt par mācību stundas uzbūvi, aktualizējot mācīšanās notikumu nozīmi Kognitīvā Informācijas procesēšanas modeļa kontekstā.

Lai mazinātu skolotāju noslodzi saistībā ar apjomīgo darbu labošanu (kopskaitā 18 skolotājiem būtu jāizlabo 1134 uzdevumi), skolēni atbildes iesniedza elektroniski un, pateicoties izvēlētajai platformai classmarker.com, sniegums bija zināms uzreiz. Komandu rezultāti bija patīkams pārsteigums gan konkursa organizētājiem, gan skolēniem:

  • 6.-7. klašu grupā I vietu ieguva Varakļānu vidusskolas komanda “Magnētiņi” (sk. Daira Zepa), II vietu – Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda “Smadzeņi” (sk. Biruta Turlava), bet III vietu – I.Gaiša Kokneses vidusskolas komanda “Ormaņi” (sk. Māris Lukjanovs);
  •  8.-9. klašu grupā I vietu ieguva I.Gaiša Kokneses vidusskolas komanda “Mēs” (sk. Māris Lukjanovs), II vietu – Daudzeses pamatskolas komanda “Vēstures pētnieki” (sk. Dzintra Baltruna), bet III vietu – Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas komanda “Viss labi būs” (sk. Lija Saldovere);
  • Savukārt vidusskolas posmā I vieta Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas komandai “Hercogi” (sk. Edgars Bērziņš), II vieta – komandai “Eksportētāji” no Aizkraukles novada vidusskolas (sk. Daina Tautvidas), bet III vieta – Jaunjelgavas vdusskolas komandai “Frīdrihštate” (sk. Inese Mireka).

Godalgoto vietu ieguvēji saņēma konkursa atbalstītāja Skrīveru pārtikas kombināta saldās balvas – konfektes “Gotiņa”, bet komandu konsultanti- lielkonfekti un ziedus, ko bija sarūpējis konkursa atbalstītājs – ziedu salons „Pārsteigums”. Pateicoties laikraksta „Staburags” atbalstam, suminājām kolēģus, kuru skolēnu komandas uzrādīja augstākos sasniegumus un/vai bija ieguldījuši darbu konkursa organizēšanā. Pateicības saņēma skolotāji Daina Tautvidas, Lija Saldovere un Māris Lukjanovs.

Šāds konkurss Aizkraukles reģionā notiek jau ceturto reizi un jau ir kļuvis par tradīciju ar augstu pievienoto vērtību – ik gadu to organizējam kādā no Aizkraukles reģiona skolām (pašlaik konkurss ir noticis Aizkraukles novada vidusskolā, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā, Jaunjelgavas vidusskolā un Pļaviņu novada ģimnāzijā).

Paldies skolotājiem par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā, skolēniem par uzcītību un interesi. Tāpat sirsnīgs paldies konkursa atbalstītājiem: Skrīveru pārtikas kombinātam, ziedu salonam „Pārsteigums” un laikrakstam „Staburags”! Tiekamies nākamajā – nu jau pusapaļajā konkursa jubilejā!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt