Uz Ekoskolu apbalvošanu šogad aicinātas vairāk nekā 200 Latvijas skolas

2017. gada 13. Septembris

Teksts: Vija Meroža, projekta “EKO skola” koordinatore; foto: www.auv.lv arhīvs

Otrdien, 12.septembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu piešķiršana – 132 skolas saņēma prestižo starptautisko Zaļo karogu, bet vēl 69 skolas ieguva Latvijas Ekoskolas sertifikātu. Mūsu skola jau 3.reizi saņema  Zaļo karogu, par ko liels prieks! Paldies skolas aktīvistiem un visiem, kas atbalsta šo kustību!

Turpinot tradīciju, apbalvošanas svinību pasākums noritēja divās daļās – pirmajā daļā skolas saņema apbalvojumus un iepazinās ar labās prakses piemēriem no iepriekšējā mācību gada. Ekoskolu jubilejas gadā 22 skolas Zaļo karogu saņēma pirmo reizi, savukārt 2 skolas saņēma Zaļo karogu jau četrpadsmito gadu pēc kārtas! Ekoskolu apbalvojumus skolām piešķir uz gadu, tāpēc to iegūšanai skolām ik gadu ir aktīvi jādarbojas vides izglītības programmā, jāiesaistās apkārtējās vides pārvaldībā, kā arī jācenšas šajā praksē iesaistīt arī apkārtējo sabiedrību. Skolas uzrunāja IZM ministrijas pārstāvji, Vides izglītības fonda vadītāji, savukārt par pasākuma gaisotni rūpējās atraktīvais pasākuma vadītājs Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens.

Pasākuma otrajā daļā notika gājiens “Izmetam pārāk daudz” ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību tam, cik daudz pārtikas Latvijā nonāk atkritumos un ko katrs var darīt, lai šo atkritumu skaits mazinātos.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau četrpadsmit gadus. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas vairāk kā 200 izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas vairāk nekā 49 000 skolas. Iepriekšējā mācību gadā Zaļā karoga apbalvojumu Latvijā saņēma 125 skolas. Lēmumu par skolu apbalvošanu pieņēmusi Ekoskolu programmas Nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir VARAM, IZM un citu valsts institūciju, kā arī sabiedrisko vides aizsardzības un izglītības organizāciju pārstāvji.

 

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt