Šogad vidusskolu absolvē 31 skolēns

2018. gada 27. Jūnijs

Edgars Bērziņš, direktora vietnieks audzināšanas jomā; foto: A.Katajs-Paeglis

Sestdien, 16.jūnijā, skolas sporta zāli pieskandināja dzejas, pateicības un suminājuma vārdi un dejas, jo notika nozīmīgākais notikums katra skolēna, kas mācās vidusskolas posmā, dzīvē – izlaidums. Šogad skolu absolvēja 31 skolēns un īpašos pateicības vārdus saņēma abu 12. klašu audzinātājas – Santa Krasovska (12.a klase) un Daina Pētersone (12.b klase). Īpaši tika sumināti skolēni, kuri trīs vidusskolas gadu laikā ieguldīja apzinātu, mērķtiecīgu un aktīvu darbu mācību un ārpusskolas aktivitāšu jomās. Īpaši jāizceļ Ilva Viļuma, Edita Dzērve un Andis Burka, kuri saņēma Ministru prezidenta Māra Kučinska pateicības rakstus par augstiem mācību sasniegumiem. Tāpat īpaši jāizceļ arī Simtgades stipendijas laureāte Ilva Viļuma. 

Izlaiduma saistošākā un emocionālākā daļa bija apsveikumu saņemšana no mācību pārzines un klašu audzinātājām, tāpat arī no 11.klases skolēniem, kas bija sarūpējuši kastītes ar personalizētiem atslēgu piekariņiem, un Skrīveru Senioru biedrības, kas katram dāvāja siltu zeķu pāri.

Lūk, šādas ir 12.a klases skolēnu domas par klases audzinātāju Santu Krasovsku: Ja mūsu mīļā audzinātāja Santa būtu dabas spēks, viņa būtu vētra, jo ir mierīga un savaldīga līdz brīdim, kad ir par daudz. Viņā ir gudra, pašpārliecināta un saprotoša. Savukārt par saviem klasesbiedriem viņi saka šādi – ja:

 • Anna būtu dzīvnieks, viņa būtu zilonītis, jo tas esot Annas mīļākais dzīvnieks, viņa visu dara rūpīgi, pārdomāti un pamatīgi, kā arī ir ar lielu personību. Anna ir radoša, čakla un prot uzmanīgi ieklausīties citos.
 • Armands būtu koks, viņš būtu bērzs, jo Armands vienmēr ir stalts un prot iestāties par saviem uzskatiem. Viņš ir sportisks, sarkastisks un izpalīdzīgs.
 • Beāte Justīne būtu filmu varonis, viņa noteikti, ka būtu Andželina Džolija, jo cīņas spars abām ir augstā līmenī. Viņa ir neatlaidīga, jautrs un neatkarīga.
 • Emīls būtu vēsturiska personība, viņš būtu sengrieķu filozofs Dēmokrīts, jo ir vispusīgs un apveltīts ar filozofisko domāšanu, kam tīk fizika, matemātika un situāciju apsmaidīšana. Viņš ir atjautīgs, pašapzinīgs un ar spēju par savām idejām pārliecināt citus.
 • Keits būtu putns, viņš būtu ērglis, jo vienmēr pa gaiteņiem slīd tik cēli. Kad Keits runā, viņš to dara īstajos brīžos un viņš skaidri zina, ko vēlas un kā to iegūt. Viņš ir oriģināls, atklāts un taisnīgs.
 • Andis būtu augs, viņš būtu Sekvoijadendron giganteum jeb milzu sekvoja, jo viņš ir garākais metaforiskais koks klases mežā. Viņš ir inteliģents un izpalīdzīgs līderis.
 • Edita būtu koks, viņa būtu nokarenais bērzs, jo viņa ir klusa, nopietna un prot pastāvēt par savu viedokli, pie tam viņai ir lieliska matu krāsa. Viņa ir apņēmīga, pacietīga un izpalīdzīga.
 • Māra Anna būtu krāsa, viņa būtu elektro zaļā, jo viņa ir klusa, mierīga, bet vienmēr prot pārsteigt ar skaņu baklsi, spēcīgu viedokli un plašu zināšanu klāstu. Viņa ir radoša, unikāla un ar lielisku humora izjūtu.
 • Reinis būtu ķīmiskais elements, viņš būtu Kālijs, Rutēnijs un Ogleklis, kas simboliski veido apzīmējumu KRUC. Viņš ir lielisks klasesbiedrs un draugs, gudrs, radošs un izpalīdzīgs.
 • Reinis Madars būtu žurnāls, viņš būtu Ilustrētā zinātne, jo viņam ir plašs redzesloks praktiski visās sfērās un viņam atzīstami padodas eksaktās zinātnes, Viņš ir saprotošs, izpalīdzīgs un ļoti atvērts.
 • Miks būtu automobilis, viņš būtu BMW, jo viņš ir ar stāju, ātrs un pamatīgs. Miks ir labs sarunu biedrs, aktīvs un jautrs cilvēks.
 • Ilva L. būtu iezis, viņa būtu māls, jo viņa pielāgojas jebkurai situācijai un mainās, jo savā būtībā ir porcelāns. Viņa ir sirsnīga, prot uzklausīt un ir izpalīdzīga.
 • Miļena būtu rakstāmpiederums, viņa būtu rozā marķieris, jo ar šo marķieri mēs izceļam būtiskāko, kam ir saturs un jēga. Miļena ir lieliska valodniece, centīga un dzīvesgudra.
 • Elvis būtu valsts, viņš būtu Krievija, jo ir stalts, dažkārt neprognozējams un viņam vienmēr sejā ir tas īpašais aizdomīgais smīns. Viņš ir smaidīgs, pragmatisks un labs autovadītājs.
 • Paula būtu grāmata, viņa būtu dzīvesgudrības enciklopēdija, jo katrā situācijā dalās ar dzīves pieredzi vai dod atbilstošu padomu. Viņa ir labsirdīga, atsaucīga un jautra.
 • Juris būtu mūzikas žanrs, viņš būtu smagais roks, jo piesaista uzmanību ar savu viedokli un pozīciju visos jautājumos. Viņš ir draudzīgs, izpalīdzīgs un jautrs.
 • Lauris būtu ģeometriska figūra, viņš būtu trijstūris, jo viņam ir trīs ļoti labas īpašības – dzīvesprieks, humora izjūta un atsaucīgums, kas viņu padara tādu, kāds viņš ir pašlaik. Viņš ir labs draugs, atsaucīgs un lielisks cilvēks.
 • Kristers būtu debesspuse, viņš būtu austrumi, jo viņš ir možs un enerģisks kā rīta saule. Kristers ir zinātkārs, prot argumentēt savu viedokli un vēlas izzināt.
 • Raivis būtu skaņa, viņš skanētu kā eņģelis, jo viņam ir skaista balss, ar kuru viņš varot iemidzināt pat nepaklausīgākos mazuļus. Viņš ir iizskatīgs, čakls un gudrs.
 • Vanesa būtu audums, viņa būtu zīds, jo viņa ir neatvairāma un garā maiga būtne. Vanesa ir pacietīga, dāsna un izpalīdzīga.
 • Ilva V. būtu saldējums, viņa būtu biezpiena saldējums ar avenēm, jo piena produkti savā būtībā ir ārkārtīgi vērtīgi un arī sarūgstot un saejot biezpienā, viņa nebūt nezaudē savu vērtību. Viņa ir organizēta, daudzšķautņaina un atvērta.

12.b klases skolēni savu audzinātāju Dainu Pētersoni salīdzina saka: ja mūsu mīļā audzinātāja Daina būtu dabas spēks, viņa būtu silti saules apskāvieni, jo viņa mierīgi, nesteidzīgi un ikreiz ar smaidu un iedvesmojoši prot uzmundrināt ikkatrā situācijā. Viņa ir pozitīva, nosvērta un mīļa.

Savukārt par saviem klasesbiedriem viņi saka šādi – ja:

 1. Ieva būtu literārais žanrs, viņa būtu dzeja, jo tā ir joma, kas viņai tik ļoti labi padodas. Viņa tajā prot izteikt savas jūtas un emocijas. Ieva ir atsaucīga, radoša un pozitīva.
 2. Undīne būtu vēstures laikmets, viņa būtu mūsdienas, jo viņu nevar iedomāties citā vēstures periodā. Viņa ir izpalīdzīga, mierīga un pozitīva.
 3. Ričards būtu maize, viņš būtu rupjmaize, jo viņš ir stiprais dzimums un vienmēr spēj kādu vārdu pateikt, kas motivēs un dos spēku darbiem. Ričards ir pozitīvs, motivēts, izpalīdzīgs cilvēks ar savu īpašo odziņu.
 4. Alise būtu zieds, viņa būtu Maijpuķīte, jo viņa ir klusa, mierīga un nosvērta būtne, kas apbur apkārtējos ar vienkāršību un maigumu. Viņa ir apdomīga, atjautīga un radoša.
 5. Kristīne būtu vējš, viņa būtu liega vēsma, kas sirdī ir brāzma. Viņa ikdienā ir mierpilna un klusa, bet visu vienmēr paspēj izdarīt laikā. Viņa ir radoša, laipna un gudra.
 6. Arnis būtu ierocis, viņš būtu pistole, jo savas domas neslēpj, runājot tieši un atklāti. Viņš ir jautrs, apzinīgs un runātīgs.
 7. Anastasija būtu dzīvnieks, viņa būtu kaķis, jo viņa ir jauka, ļoti draudzīga un atvērta, vienmēr palīdzēs, bet ja vajadzēs, arī nedaudz ieskrāpēs. Viņa ir izpalīdzīga, jautra un hiperkatīva.
 8. Gunta Daina būtu upe, viņa būtu Maizīte, jo ir mierīga, noslēpumaina, mierīga un romantiska. Gunta spēj priecāties par visu un novērtēt visu, ko dzīve piedāvā. Viņa ir patiesa, vienkārša un neatlaidīga.
 9. Laura Eva būtu cēlmetāls, viņa būtu zelts, jo viņa mierīgi dzīvo savā pasaulē un lieliski apzinās savu vērtību. Viņa ir labsirdīga, draudzīga un izpalīdzīga.
 10. Zane būtu krāsa, viņa būtu violeta, jo viņai ir spilgta personība, kura izceļas u kopēja klases fona. Viņa ir apzinīga, centīga un gudra.

Vēlam veiksmi, enerģiju un drosmi, pieņemot lēmumu par iestāju augstskolā un uzsveram, ka skolas durvis Jums vienmēr ir atvērtas! 

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt