Skaistā Latgale jeb atskats uz 9.klašu ekskursiju

2014. gada 18. Septembris

Paula Plikša, 9.a klase

12. septembrī abas 9. klases devās ekskursijā uz gleznaino ezeru zemi Latgali. Mācību ekskursiju sākām ar zviedru skansts jeb nocietinājumu apskati pie Daugavas Gostiņos. Tālāk braucām uz Aglonu, kur apmeklējām pie Madelānu pilskalna atklāto Karaļkalnu, kurā ar kokgriezumiem attēloti Bībeles motīvi un dzīves vērtības. Aglonas bazilikā mums bija iespēja redzēt ne tikai zāli, kurā notiek dievkalpojumi, bet arī nakts lūgšanu telpu, kurā ekskursantus bieži vien neielaiž. Protams, katram bija vēlme padzerties un pasmelt līdzi vešanai Svētavota ūdeni.

Mūsu nākamais pieturpunkts bija Aglonas kara muzejs. Vairāki skolēni bija pārsteigti, ka tik neierasti nelielā telpā varējām redzēt iespaidīgu kolekciju par 2. pasaules karu un laikmeta liecībām, kuras glabā mūsu zeme. Maizes muzejā klausījāmies stāstījumu par tik augsti vērtēto un loloto pārtikas produktu. Mums arī bija iespēja katram izcept savu rupjmaizes kukulīti. Paspējām arī apskatīt brīnumaino ezeru meža vidū – Velnezeru jeb Čertoku. Ainava, kura pavērās pie tā, bija kā brīnišķīgā gleznā.

Mūsu pēdējais apskates objekts bija leļļu muzejs Preiļos. Sākumā noskatījāmies video par pašu muzeju un tā īpašnieci, kura pati gatavo unikālas lelles, kā piemēram, Misteru Bīnu, Čārliju Čaplinu, Elizabeti II u.c.Taču visinteresantāk bija pārģērbties skaistos tērpos un kleitās, uzlikt galvā parūku un cepuri un iedomāties, ka atrodies 17.gs. Sajūsmā fotogrāfējāmies gan pie miniatūrās karaļvalsts, gan karietēm un ziediem rotātajām terasēm. Par šo neaizmirstamo ekskursiju jāpasakās mūsu klases audzinātājām un labākajam gidam Robertam Ķipuram, kurš vienmēr liek ar interesi klausīties nopietnā stāstījumā, aizdomāties par vērtībām un vienlaikus padarīt ekskursiju aizraujošu ar savu unikālo humora dzirksti!

Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt