Par eko forumu

2016. gada 26. Janvāris

Teksts un foto: Vija Meroža, EKO skolas koordinatore

22.janvārī Andreja Upīša vidusskolā sabrauc ciemiņi no dažādām kaimiņu skolām – Aizkraukles novada ģimnāzijas, Plāviņu novada ģimnāzijas, Jumpravas vidusskolas un Lielvārdes vidusskolas. Satikšanās iemesls bija EKO forums, kam šoreiz devām nosaukumu ”Tīrā vidē zaļa dzīve”. Mēs Eko jomā darbojas jau trešo gadu. Līdz šim esam apguvuši programmu, īstenojot šādas tematiskās aktivitātes: “Veselīgs dzīvesveids”, “Mežs” un “Skolas vide un apkārtne”.  Foruma laikā notika maketu “Mana sapņu skola” izvērtēšana, tikšanās ar Latvijas Vides fonda pārstāvi Edmundu Cepurīti, Erudītu konkurss un Radošās darbnīcas.

Vēlos uzslavēt mūsu skolas skolēnus, kuri ieguva godalgotās vietas: 1.vietu – Austra Pumpure, 2.vietu – Patrīcija Zālīte, bet 3.vietu – 6.a klases meiteņu komanda: Zanda, Franciska, Krista un Daiena. Foto atskats pieejams GALERIJĀ.

Savos iespaidos dalās 10.a klases skolniece Ilva Viļuma: “Mani ļoti uzrunāja Edmunda Cepurīša stāstītais, jo jau iepriekš esmu sastapusies ar šo informāciju tieši viņa organizētajā lekcijā. Interesēja viņa ieteikumi mūsdienīgākam dzīvesveidam, kas saistīti ar valsts pārvaldes un vides pārmaiņām. Svarīgu lomu ieņem kritiskā domāšana, kas katram pašam jāattīsta, tā radīs iespēju izprast pareiza dzīvesveida nozīmi, izšķirt, kas citu teiktajā ir pareizi un kas nepareizi. Viņš pieminēja Riodežaneiro konferenci 1992. gadā, ar kuru sākās vides izglītība un dabai draudzīgāka dzīvesveida aktualizēšana. Man šķiet, ka šī lekcija bija svarīga ikvienam, jo tā tika pasniegta interesantā un radošā veidā. Ekoforumu vērtēju kā veiksmīgu, jo, manuprāt, visiem patika interesantie jautājumi erudītu konkursā, kā arī vides spēle radošo darbnīcu laikā. Izdevies bija arī maketu konkurss, kas guva lielu atsaucību.”

Savukārt 10.a klases skolniece Anna Barkāne uzsver: “Mani Edmunda Cepurīša lekcijā ieinteresēja tas, kā viņš stāstīja par savu dzīvi, panākumiem un to, kā viņš nonāca līdz šim posmam  dzīvē. Viņš ļoti daudz uzmanības pievērsa tam, ka jebkuram skolēnam veiksies labāk, ja viņš pratīs publiski uzstāties, runāt un prezentēt. Pats Edmunds to agrāk neprata, taču tagad viņš to spēj un māca arī skolēniem uzdrīkstēties. Viņš runāja arī par kritisko domāšanu, par to, ka mums jāmācās visu izvērtēt, izteikt savu viedokli, jāprot kritizēt. Tālākais pasākums arī bija interesants. Bija skolēni no Jumpravas, Aizkraukles, Pļaviņām un Lielvārdes. Visi tika sadalīti jauktās komandās. Skolēni vērtēja maketus, veidoja plakātus, spēlēja spēles, veica teātra improvizāciju, līdz ar to pasākums bija interesants un izdevies.”

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt