Nāc un piedalies skolas pirmajā LEGO SUMO čempionātā

2017. gada 20. Decembris

Aicinām skolas skolēnus piedalīties pirmajā skolas LEGO SUMO robotu čempionātā!

DALĪBNIEKI: AUSV 1. – 9.kl. skolēni. Ar saviem vai robotikas pulciņā konstruētajiem Lego Sumo robotiem.

NORISE: Pirmais posms – 22.12.2017. pl. 13.00 gaitenī pie skolas garderobēm. Otrais posms – 2018. gada martā, bet trešais posms – 2018. maijā.

PIETEIKŠANĀS: Dalībnieki rakstisku pieteikumu, kurā norādīts vārds, uzvārds un robota nosaukums iesniedz līdz 21.12.2017. pl. 15.00 skolas kancelejā.

UZVARĒTĀJA NOTEIKŠANA: Mazākā izcīnīto vietu summa visos trijos posmos. Ja dalībnieks kādā no posmiem nepiedalās, tad viņam šajā posmā tiek piešķirta vieta – dalībnieku skaits +1. Piemērs: ja posmā piedalījās 9 dalībnieki, tad visiem, kas šajā posmā nav piedalījušies ir 10.vieta. Vienādas vietu summas gadījumā augstāku vietu ieņems tas dalībnieks, kuram būs augstāka vieta trešajā posmā. BALVAS: Čempions īpašumā iegūst jaunu Lego Sumo komplektu. Citi dalībnieki tiks apbalvoti ar SIA „DG Terminals” un AUSV dāvātajām balvām.

Sacensību noteikumi.

Sacensībās spēkiem mērojas divi roboti. Sacensību mērķis – izstumt sāncenša robotu aiz ringa baltās līnijas.

Ja jebkura no robota daļām pieskaras laukumam aiz baltās līnijas, robotam konkrētajā raundā tiek ieskaitīts zaudējums (ja sacensības laukums ir izvietots uz paaugstinājuma, tad zaudējums tiek ieskaitīts, ja jebkura no robota daļām pieskaras virsmai ārpus paaugstinājuma).

Ja pēc raunda beigām neviens no robotiem nav izstumts aiz ringa robežas, tad par raunda uzvarētāju kļūst robots, kurš atrodas tuvāk ringa centram.

Ja uzvarētāju nav iespējams noteikt augšminētajos veidos, lēmumu par uzvarētāju vai par raunda pārspēli pieņem sacensību tiesnesis.

Raunda laikā komandu dalībnieki nedrīkst pieskarties robotiem.

Laukums.

Sacensību laukums ir melns aplis 77 cm diametrā, ar 2,5 cm platu baltu līniju gar tā ārmalu. Laukums ir sadalīts 4 kvadrantos. Roboti vienmēr tiek novietoti pretējos (ne blakus esošajos) kvadrantos.

Robots

Augstums, cm Platums, cm Garums, cm Svars, kg
LEGO SUMO Neierobežots 15 15 1

 

Robotam jābūt autonomam.

Robots, kurš pēc tiesnešu domām tīšuprāt bojā vai aptraipa citus robotus, vai kā citādi bojā vai piesārņo laukuma virsmu, tiks diskvalificēts uz visu sacensību laiku.

Pirms sacensībām tiek pārbaudīts gan robotu svars, gan to izmēri.

Dalībniekiem ir tiesības starp raundiem operatīvi veikt izmaiņas robota konstrukcijā (tajā skaitā – remonts, barošanas elementu maiņa, programmas izvēle u.tml.), ja vien veiktās izmaiņas nav pretrunā robotu konstrukcijai piemērojamajām prasībām un nepārkāpj sacensību reglamentu. Operatīvajām robota konstrukcijas izmaiņām veltīto laiku kontrolē tiesnesis, taču tas nedrīkst pārsniegt 1 minūti. LEGO robotu izveidē drīkst būt izmantotas tikai komplektos pieejamās detaļas. Aizliegts izmantot lipīgas un eļļainas vielas uz robota detaļām. Aizliegts izmantot palīgierīces, kas rada fiziskus bojājumus pretinieka robotam vai ringam.

Sacensību norises kārtība

Sekojot tiesneša instrukcijām, viens no komandas dalībniekiem novieto robotu ringā. Pēc uzstādīšanas ringā robotus nedrīkst pārvietot uz citu vietu. Pēc tiesneša signāla “Sākt” komandas var ieslēgt robotus. Robotiem ir jāiztur 5 sekunžu pauze pēc ieslēgšanas, un tikai pēc tam tie var sākt kustību. Šīs 5 sekunžu pauzes laikā dalībniekiem ir jāatstāj rings. Vienā mačā ir trīs raundi (līdz 2 uzvarām) un tas ilgst ne vairāk kā 3 minūtes. Ja roboti „ saķeras” un tas ilgst vairāk par 15 sek., tiek piešķirts strīds, un cīņa tiek atkārtota. Raundu apturēšana, turpināšana un pabeigšana notiek pēc tiesneša signāla. Atkarībā no dalībnieku skaita tiek izspēlēts apļa turnīrs (cīnās katrs ar katru) vai tiek izmantota „Šveices sistēma” (piem., katram dalībniekam 7 cīņas).

 

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt