Kultūras kanona konkurss

2017. gada 27. Novembris

Patrīcija Zālīte, 10.a klase

Latvijas svētku nedēļā mūsu skolas skolnieces Ilva Viļuma, Agate Albekeite, Patrīcija Zālīte un skolotāja Ināra Plakane devās uz Jelgavas Spīdolas ģimnāziju, lai pārstāvētu Andreja Upīša Skrīveru vidusskolu Kultūras kanona konkursā. Konkursa uzdevums bija izvēlēties vienu no 99 kultūras kanona mājaslapā piedāvātajām vērtībām un veikt izpēti, lai nonāktu pie idejas, kā varētu papildināt jau esošo mājaslapu saistībā ar jau iepazīto vērtību.

Mūsu komanda izvēlējās Jura Podnieka dokumentālo filmu – “Vai viegli būt jaunam?”, jo tā ir tapusi Latvijai nozīmīgā periodā, kad padomju gados aktualizējās jautājumi par tautas vidi, valodu, kultūru. Kā arī filma ir par jauniešiem, par viņu sapņiem un mērķiem. Šo nozīmīgo dokumentālo kino darbu, sasaistot ar mūsdienu jauniešiem, mēs nonācām pie gala idejas – “Vai viegli būt jaunam 21. gadsimtā?”

Žūrija bija ļoti nopietna un stingra, diemžēl tikt uz konkursa nākamo kārtu mums neizdevās. Bet mēs saņēmām simpātiju balvu no UNESCO pārstāves Beātes Lielmanes, kā arī ļoti patīkams pārsteigums bija, kad Juris Janelis, kurš pārstāv Simtgades Svētku rotu, vēlējās turpināt sadarboties ar mums un attīstīt jau sākotnējo ideju, projektu. Šajā konkursā mūsu skola tika pārstāvēta pirmo reizi un domājams, ka ne pēdējo. Tā noteikti bija lieliska pieredze.

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt