Ieguldījums individuālo kompetenču asttīstībā

2018. gada 19. Februāris

Teksts un foto D.Martinsone un I.Mačuļska

Ar 1. septembri Andreja Upīša Skrīveru vidusskola uzsāka īstenot ESF projektu Nr.8.3.2.2./16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”. Šī projekta ietvaros sākumskolas klasēs atsevišķās matemātikas, dabaszinību un latviešu valodas stundās kopā ar skolotāju stundā strādā skolotāja palīgs. Viņš palīdz skolēniem atrast informāciju tekstā, seko, lai skolēni precīzi ievēro uzdevuma noteikumus, apgūst pētniecisko iemaņu pamatus, sadarbības prasmes u.c. Tas viss uzlabos skolēnu sasniegumus šajos mācību priekšmetos.

Projektā tika plānotas arī nodarbības ar skolēnu aktīvu līdzdarbošanos, kas ļauj uzmanīgāk vērot un novērtēt procesus dzīvē, rosināt skolēnu interesi par dažādām zinātņu nozarēm.

Pirmais projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” pasākums tika organizēts sadarbībā ar LU ģeogrāfijas pasniedzējiem Guntu Kalvāni un Ģirtu Sinkuli.

Guntas Kalvānes nodarbība “60 ķīmiskie elementi tavā kabatā “ bija adresēta 5. un 6. klašu skolēniem. Viņi interesantā formā tika iepazīstināti ar mobilo telefonu sastāvu, uzbūvi, attīstības vēsturi un – pats galvenais – lika aizdomāties par to, ka izlietotais telefons ir vērtīga izejvielu krātuve. Telefonu nekādā gadījumā nedrīkst izmest ar kopējiem sadzīves atkritumiem, tas jānodo speciāli tam paredzētajās vietās līdzīgi kā baterijas. Pēc tam skolēni jauca telefonus līdz vissīkākajai detaļai, aizrautīgi pētīja to sastāvu un saskatīja vērtīgās izejvielas. Noslēgumā skolēni darbojās ar karti un interesantā veidā noskaidroja to, kā pasaulē izmanto mobilos telefonus.

9. un 10 klašu skolēni iepazinās ar pasaules resursiem, Latvijas ģeoloģiju un, veicot praktiskus eksperimentus, noteica dažādus iežus. Tas pilnveidoja viņu prasmes ģeogrāfijā un rosināja studēt ģeogrāfiju un ģeoloģiju.

 

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt