Ekskursija uz Lietuvu

2015. gada 22. Maijs

Ramona Barkāne, 10.klase

21., 22. maijā 10. un abu 11. klašu skolēni devās divu dienu mācību ekskursijā uz skaisto kaimiņvalsti Lietuvu, kur apskatījām Viļņas vecpilsētu, Lietuvas dabu un iepazināmies arī ar daļu interesantās kultūras. Iebraucot Lietuvā, mūs ikvienu pārņēma patīkams satraukums par gaidāmajām aizraujošajām divām dienām, kas mums vel bija priekšā.

Pirms iebraucām Lietuvā gide mums izstāstīja nedaudz par mūsu kaimiņvalsti, par kuru, izradās, zinām ļoti maz. Uzzinājām par lietuviešu vēsturi, valsts simboliem, paražām, svētkiem, valodu un pat par kļūdām, kuras nepieļaut runājot, lai mūs nepārprastu.

Pirmajā dienā apskatījām Aukšaitijas dabu no neparastā Zarasu panorāmas tilta, kas pārsteidza ar savdabīgo tilta konstrukciju un skaisto skatu, kas pavērās, raugoties no tā uz Zarasu ezeru. Romnesas ceptuvē Ignalēnā cepām arī paši savu šakoti – lietuviešu nacionālo gardumu, ko cep, lejot mīklu uz ritošas pamatnes, izveidojot skaistu un gardu kārumu. Molētu ekokosmoloģijas muzejā gids mums palīdzēja saprast, cik patiešām mazi esam lielajā Visumā un padziļinātāk pastāstīja par lietuviešu svētku svinēšanas paražām, ticējumiem un citām ar kosmosu saistītam lietām. Pievakarē jau devāmies uz skaisto Lietuvas galvaspilsētu Viļņu. Tur, gides pavadībā, pastaigājāmies pa vecpilsētu, savā maršrutā iekļaujot skaistākās pilsētas vietas  – dažādas baznīcas, laukums, pieminekļus, skaistas ēkas, dzejnieku sienu un citus ievērojamus objektus Viļņā.

Nākamajā dienā, labi atpūtušies pēc pirmās dienas interesantajiem piedzīvojumiem, atkal devāmies mazā rīta pastaigā uz kādu Lietuvas rajonu un apmeklējām ļoti skaistu katoļu baznīcu, kas citu vidū izceļas ar smalkajiem sienu un griestu rotājumiem. Nākamais maršruta pieturas punkts  – Traķu ezerpils. Pēc izskata tā atgādina mūsu pašu Turaidas pili, bet, kad ieiet tās teritorijā, uzreiz jūtams laika ritējums. Līdzīgi kā Eiropas ģeogrāfiskajā dabas parkā, kur, savukārt, uz zaļās dabas fona krasi izceļas mūsdienīgie mākslas darbi. Tajos dažādos veidos attēlots ar ko katram māksliniekam saistās šis Eiropas dabas parks.

Pēdējā pietura mūsu ceļojumā bija ģeogrāfiski noteiktais Eiropas centrs – laukums ar visiem Eiropas Savienības valstu karogiem un tāds kā piemineklis šai vietai. Šeit notiesājām kopīgi izcepto šakoti un, var teikt, te arī beidzās mūsu visnotaļ interesantā ekskursija pa Lietuvu. Mājās visi devāmies Lietuvas iespaidu pārņemti, bet noilgojušies pēc mūsu skaistās Latvijas, jo „nekur nav tik labi kā mājās”. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt