Ekskursija pa Vidzemi

2015. gada 21. Maijs

Ilva Lāce, 9.a klase

Ceturtdien, 7.maijā, abas devītās klases devās pēdējā kopīgajā ekskursijā, kuru vadīja mūsu fantastiskais gids Roberts Ķipurs. Pirmais objekts tika apskatīts jau deviņos no rīta – mežabrāļu bunkurs, kurš atrodas Ieriķu apkaimē. Mēs tajā iekšā nebijām, tomēr apskatījām no ārpuses un pēc gida stāstītā centāmies saprast, kā dzīvoja Nacionālie partizāni.

Nākamajā pieturas punktā, Raunā, aplūkojām trīs objektus: luterāņu baznīcu, Raunas pilsdrupas un pieminekli Brīvības cīņām „ Koklētāja”. Bijām arī pie Latvijā vienīgās „raudošās” klints – Raunas Staburaga. Tur meitenēm patika fotografēties līdz brīdim, kad vienai upītē iekrita telefons.

Liepā nolikām svecītes pie vēl viena Brīvības pieminekļa un devāmies uz „Lielo ellīti”, kas atgādināja Gūtmaņu alu, tomēr šī vieta mums likās daudz iespaidīgāka un skaistāka. Viena no gaidītākajām pieturām – Rūjienas saldējuma ražotne. Noklausījušies stāstījumu, degustējām 14 dažādus saldējumus, pēc kuriem varēja iegūt vēl salto gardumu, atbildot uz jautājumiem vai pildot uzdevumus.

Viens no interesantākajiem un pēdējiem punktiem, kur bijām – Ķoņu dzirnavas. Tur mūs sagaidīja saimniece un draudzīgais Čakijs, kurš suņu mīlētājiem sagādāja lielu prieku. Pirmo reizi redzējām ūdens dzirnavas, kurās ne tikai maļ miltus, bet arī vērpj vilnas dziju un taisa segas. Vēlāk mums bija iespēja veidot un cept ūdensklinģerus, kuri daudziem iegaršojās. Ekskursijas noslēgumā vēl paspējām pastaigāt ar koka kājām un pašūpoties šūpolēs. Kopumā diena bija aizraujoša un notikumiem bagāta. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt