Atskats uz pamatskolas izlaidumu

2018. gada 27. Jūnijs

Edgars Bērziņš, direktora vietnieks audzināšanas jomā; foto: A.Fedotovska

Sestdien, 16.jūnijā, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā pulcējās vecāki, radi un draugi, lai suminātu 32 skolēnus, kuri ieguva apliecību par pamatizglītības iegūšanu. Izlaidums mūsu skolā ir tradīcijām bagāts notikums, jo noslēdz ‘gredzenveida kompozīciju’: 8.klasē topošie 9.klases skolēni iznes Latvijas Valsts un skolas karogus, lai gadu vēlāk – savā izlaiduma dienā, tos ienestu ar lepnumu un godu. 

Šajā izlaidumā skolēni bija parūpējušies par interesantu ‘odziņu’ – klasesbiedru raksturojumu. Lūk, ko 9.a klases skolēni domā par savas klases audzinātāju Gunu Voldeku: ja mūsu audzinātāja būtu augs, viņa noteikti, ka būtu saulespuķe jo ir stabila, izturīga un vienmēr tiecas uz ideāliem un to arī rosina darīt klases skolēniem. Viņa ir droša, radoša un zinoša. Savukārt, par saviem klasesbiedriem 9.a klases skolēni saka šādi –  ja …

 1. Rodrigo būtu automobilis, viņš būtu BMW, jo viņam ļoti patīk šīs mašīnas. Viņam patīk ātrums un viņš tik daudz, ko zina par mašīnām. Rodrigo ir izpalīdzīgs, stiprs un labsirdīgs.
 2. Valentīna būtu maize, tad viņa būtu graudu maize, jo tā nav parasta maize, un arī Valentīna ir unikāla, viņa negrib līdzināties citiem. Viņa ir jautra, izpalīdzīga un sportiska.
 3. Santa Lelde būtu grāmata, viņa būtu pasaka, jo spēj paveikt neticamas lietas. Viņa ir jautra, cītīga, prot saprasties ar apkārtējiem.
 4. Evija būtu dzīvnieks, viņa būtu leopards, jo viņa uzdrošinās un nebaidās izpaust savu viedokli. Viņa ir drosmīga. Evija ir ļoti sportiska un ātri skrien. Viņa ir apzinīga, jautra, asprātīga, ar lielu atbildības sajūtu.
 5. Ralfs būtu koks, viņš būtu ozols, jo neskatoties, uz to, ka viņam ir grūtāk mācīties, viņš aktīvi piedalās klases darbos un palīdz citiem. Viņa spilgtākās īpašības ir izpalīdzība, savaldīšanās un uzdrīkstēšanās.
 6. Jānis būtu filmu varonis, viņš būtu Zibsnis, jo viņš ātri prot skriet, kad tas ir vajadzīgs. Viņš ir neatlaidīgs, drosmīgs un asprātīgs.
 7. Megija būtu puķe, viņa būtu saulespuķe, jo vienmēr tiecas uz pozitīvo jeb sauli. Viņai arī garšo saulespuķu sēkliņas. Viņa ir daudzpusīga un radoša, kā arī multi-funkcionāla un ļoti dzīvespriecīga.
 8. Andris būtu putns, viņš būtu gailis, jo viņš skaļi dzied un viņam ir laba balss. Viņam vienmēr ir interesanta frizūra. Andris ir jautrs, asprātīgs un pozitīvs.
 9. Mārcis būtu ģeometriska figūra, viņš būtu kvadrāts, jo viņš zina, ka kvadrātam visi leņķi ir vienādi. Griez kā gribi, vienmēr 90 grādi. Mārcis ir izpalīdzīgs, sportisks un smieklīgs.
 10. Elīza būtu krāsa, viņa būtu dzeltena vai rozā, jo šīs krāsas ir gaišas, un tāda ir arī Elīza, vienmēr smaidīga un smieklīga. Allaž ir prieks sākt dienu ar Elīzas jokiem. Viņa ir jautra, un viņai ir laba humora izjūta.
 11. Jānis būtu augs, viņš būtu koks – priede, jo viņš ir stalts, spēj pastāvēt par sevi, nelokas līdzi visiem vējiem. Viņš ir kluss un centīgs.
 12. Emīls būtu vēsturiska personība, viņš būtu Einšteins, jo viņš ir gudrs, atjautīgs, zinātkārs. Emīls atrod citus veidus, kā atrisināt uzdevumus, gan skolā, gan dzīvē. Viņš ir gudrs, sportisks un atraktīvs.

Savukārt 9.b klases skolēni par savu audzinātāju Santu Mārtinsoni saka: ja mūsu audzinātāja būtu dabas parādība, viņa būtu vējš, jo spēt būt maiga kā visliegākā brīze, bet var būt arī asa kā vēja brāzma, bet vienmēr tas ir pelnīti. Viņa ir smaidīga, pretīmnākoša un pacietīga. Savus klasesbiedrus 9.b klases skolēni raksturo šādi – ja …

 • Daniels būtu dzīvnieks, viņš būtu ezis bez adatām, jo pirms katras rīcības visu labi pārdomā un jau laicīgi izvērtē sekas. Daniels ir godprātīgs, kluss un labsirdīgs.
 • Terēze būtu koks, viņa būtu jasmīns, jo viņa vienmēr ir smaidīga un lieto lieliskas smaržas. Viņa ir uzticama, neatlaidīga un gādīga.
 • Amanda būtu putns, viņa 100% būtu lakstīgala, jo viņa ļoti skaisti dzied un prot teikt labus vārdus. Viņa ir apņēmīga, apzinīga un zinātkāra.
 • Anete būtu augs, viņa būtu margrietiņa, jo viņa ir smaidīga, gaiša un saulaina kā margrietiņa. Viņa ir gudra, apņēmīga un draudzīga.
 • Daniela būtu krāsa, viņa būtu dzeltenā krāsa, jo šī krāsa izceļas ar optimismu, gaišumu un laimi. Viņa ir zinoša, enerģiska un komunikabla.
 • Guntars Edžus būtu vēsturiska personība, viņš būtu Kārlis Ulmanis, jo viņam patīk biedroties ar līdzcilvēkiem un vadīt dažādas situācijas. Viņš ir dzīvespriecīgs un drosmīgs līderis.
 • Jorens Jānis būtu krāsa, viņš būtu oranžā krāsa, jo viņam ir spilgta personība – tikpat spilgta, cik minētā krāsa. Viņš ir mērķtiecīgs, asprātīgs un ātrs.
 • Jānis būtu ķīmiskais elements, viņš būtu zelts, jo viņam ir zelta rokas un viņš spēj palīdzēt jebkurā situācijā. No Jancīša smaida atmaigst sirds katrai skolotājai. Viņš ir pozitīvs, saprotošs un zinošs.
 • Laura būtu laikraksts, viņa būtu laikraksts „ Diena”, jo šis laikraksts ir daudzpusīgs, interesants un izklaidējošs. Laura ir gaiša, erudīta un sabiedriski aktīva.
 • Nauris būtu priekšmets, viņš būtu bumba, jo spēj pielāgoties jebkurai draugu kompānijai un spēj sadraudzēties ar ikkatru. Viņš ir jautrs, dzīvespriecīgs un draudzīgs.
 • Matīss būtu dzīvnieks, viņš būtu fretka, jo viņš ir lunkans un spēj ātri un bez aizķeršanās atrast izeju no ikkatras situācijas. Viņš ir pozitīvisma kamoliņš, mērķtiecīgs un nedaudz vieglprātīgs.
 • Laura Edēra būtu iezis, viņa būtu dolomīts, jo ir izturīga. Laura spēj uzņemties vadību un novest lietas līdz galam. Viņa ir impulsīva, apņēmīga un atraktīva.
 • Kristaps būtu automobilis, viņš būtu mersedess, jo viņš ir klasisks puisis ar izturīgu raksturu, savām apslēptajām ekstrām gluži tāpat kā mersedess. Viņš ir radošs, optimistisks un izpalīdzīgs.
 • Patrīcija būtu grāmata, viņa būtu stilīga enciklopēdija, jo vienmēr ir gatava stāstīt ko interesantu un uzzināt ko jaunu. Viņa ir godīga, pacietīga un mērķtiecīga.
 • Artūrs Emīls būtu valsts, viņš būtu Maķedonija, jo viņš šajā valstī ir bijis un tik daudz stāstu par kādu valsti vēl neviens nav dzirdējis. Artūrs Emīls ir drošs, jautrs un komunikabls.
 • Patrīcija Elizabete būtu mūzikas žanrs, viņa būtu popmūzika, jo viņai nav grūtības iepazīties un sadraudzēties ar ikvienu. Patrīcija ir māksliniece, jautra un vienmēr smaidīga.
 • Raitis būtu skaņa, viņš būtu DO nots, jo Raitis pamatīgi dara ikkatru lietu, kas viņam ir uzticēta. Viņš ir izpalīdzīgs, apņēmīgs un draudzīgs.
 • Andrejs būtu ģeometriska figūra, viņš būtu simtsstūris, jo gluži kā simtsstūrim, Andrejam ir dažādas labās īpašības. Viņš ir dzīvespriecīgs, draudzīgs un jautrs.
 • Krista būtu debespuse, viņa būtu ziemeļdienvidi, jo ar viņu, tāpat kā ar bitītēm, nekad neko nevar skaidri zināt. Viņa ir izskatīga, mīļa un gudra.
 • Mareks būtu saldējums, viņš noteikti būtu Skrīveru mājas saldējums, jo viņš ir no Skrīveriem un ir patīkams un vienmēr frišs. Mareks ir jautrs, izpalīdzīgs un dažkārt pozitīvā ziņā nedaudz smieklīgs.

Vēlam absolventiem veiksmi turpmākajās zinību kalnu iekarošanas misijās – veiksmīgi izvēloties atbilstošāko vidējās vai vidējās profesionālās izglītības programmu, lai pēc to absolvēšanas, varētu iestāties augstskolā, tādējādi sevi sagatavojot darba tirgum!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt