Atskats uz Dzejas dienām veltīto muzikālo vakaru

2017. gada 12. Oktobris

Ieva Brenčeva, 12.b klase

Ja kāds grib pasaulei ko atstāt, tad lai atstāj savus darbus.
/Eduards Veidenbaums/

Šādus vārdus reiz ir teicis rakstnieks Eduards Veidenbaums, kuram šogad tika veltīts dzejas dienu pasākums AUSV.  Dzejnieks ir dzimis  1867. gada 3. oktobrī “Glāzniekos”, miris 1892. gada 24. maijā. Viņš bija latviešu dzejnieks un tulkotājs, kurš bija pabeidzis  Vidzemes guberņas ģimnāziju  un uzsācis mācības arī Tērbatas Universitātes Juridiskajā fakultāte. Tomēr, diemžēl, tās nepabeidza slimības dēļ. Viņa darbi tika publicēti tikai pēc paša dzejnieka nāves, jo viņš sevi par tādu nemaz neuzskatīja un visus darbus iznīcināja. Tie bija saglabājušies tikai pateicoties apkārtējiem cilvēkiem, kuri tos pārrakstīja rakstniekam dzīvam esot.

Dzejas dienām veltītajā pasākumā bija ieradušies arī skolēni no Jumpravas vidusskolas, kura ir mūsu sadraudzības skola. Viesiem tika noorganizēta iepazīšanās ar skolu, jeb maza ekskursija. Pēc tam gan mūsu skolas skolēni, gan arī viesi pulcējās aktu zālē, kurā jau bija radīta mājīga atmosfēra, skanēja mūzika un tika pasniegtas siltas zāļu tējas. Ievadā, skolotāja Santa Krasovska, visus iepazīstināja ar Eduarda Veidenbauma biogrāfiju. Tam sekoja pašu skolēnu uzrakstītās dzejas lasīšana, vai arī citu iepazīstināšana ar saviem mīļākajiem dzejoļiem.

Vidusskolas pašpārvalde bija sagatavojusi arī dažādus uzdevumi pasākuma dalībniekiem. Viens no iecienītākajiem bija dziesmu teksta autoru atminēšana, kamēr skanēja skaņdarbs. Pasākuma dalībnieki atklāja, ka nemaz nezinājuši, ka tik daudzu dziesmu tekstu autori ir latviešu dzejnieki, kā piemēram- Imants Ziedonis, Carnival Youth,  “Akmentiņi”. Ar savu muzikālo sveicienu mūs sveica arī 12.b. klases skolniece Anastasija Meņšova, viņas izpildījumā skanēja dziesma “Rozā lietus”. Pasākuma izskaņā visi vienojāmies draudzīgā kopbildē, apmainījāmies ar idejām jauniem dzejoļiem un ar pozitīvām emocijām noslēdzām pasākumu. Lai izdodas arī citu gadu!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt