Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas ekopadome piedalās Ekoskolu Ziemas forumā

2019. gada 26. Marts

Danute Podvinska, Eko skolas koordinatore

No 22. līdz 24. februārim Valmierā notika Vides izglītības fonda organizētais Ekoskolu Ziemas forums. Tā ietvaros aptuveni 200 jaunieši un pedagogi no Latvijas Ekoskolām, tostarp arī mūsu skolas skolnieces Ieva Riekstiņa, Anete Zirnīte, Patrīcija Pļenkova un Agate Albekeite, kura forumā piedalījās kā Vides vēstniece, kā arī skolotāja Danute Podvinska devās klimata pārmaiņām veltītā demonstrācijā Valmieras centrā ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt ikvienu aktīvi iesaistīties klimata pārmaiņu mazināšanā.

Pasākuma programmā bija iekļautas  izglītojošas un interaktīvas vides nodarbības, kurās dažādi aktuāli vides jautājumi apskatīti ikdienai tuvās tēmās, kā, piemēram, pārzveja, videi draudzīgs uzturs un dzīvesveids, aktivitātes bioloģiskās daudzveidības paaugstināšanai, vides piesārņojums u.c. Papildus tam, dalībnieki piedalījās pieredzes apmaiņas sesijās, atraktīvos komandu uzdevumos un saliedēšanās aktivitātēs. Ziemas forums Valmierā aizsāka arī starptautiskās Ekoskolu programmas 25 gadu jubilejas svinības Latvijā.

Pēc divu dienu izglītojošu nodarbību un sadarbību veicinošu aktivitāšu cikla Ekoskolu Ziemas foruma noslēgumā dalībnieki vienojās kopīgā demonstrācijā, lai mudinātu arī apkārtējos pievērst uzmanību klimata pārmaiņu problēmai. Demonstrācija sākās foruma norises vietā Valmieras sākumskolā, no kuras Ekoskolu jaunieši un pedagogi ar tematiskiem plakātiem un saukļiem devās cauri pilsētas centram. Tās laikā dalībnieki dalījās grupās, lai vienlaicīgi īstenotu zibakciju divās plašāk apmeklētās publiskās vietās – laukumā pie tirdzniecības centra “Valleta” un pie Vidzemes Augstskolas. Zibakcijas vēstījums – “Mēs varam likt apstāties sev, bet klimata pārmaiņas neapstājas. Rīkosimies, mainīsim sevi, lai mazinātu klimata pārmaiņas!”

Demonstrācija tika organizēta, atsaucoties uz šobrīd Eiropā un visā pasaulē notiekošajiem skolu jauniešu protestiem ar pieprasījumu izvirzīt klimata pārmaiņu politiku kā prioritāti. Ar aicinājumu ikvienam aktīvi iesaistīties problēmas risināšanā šoreiz tika uzsvērts, ka arī mūsu ikdienas paradumu maiņa var būt grūdiens pretī svarīgām pārmaiņām.

Vides izglītības fonda īstenotajā Ekoskolu programmā, kopā ar Andreja Upīša Skrīveru vidusskolu šobrīd piedalās vairāk nekā 200 izglītības iestāžu, tostarp pirmsskolas izglītības iestādes, skolas un augstskolas. Ekoskolu programma pasaulē darbojas 67 valstīs un tajā iesaistījušās 51 000 skolas. Ikviena skola var brīvprātīgi pievienoties Ekoskolu saimei, veicot videi un ilgtspējīgas principiem atbilstošas rīcības.

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt