Andreja Upīša grāmatas „Sūnu ciema zēni” atvēršanas svētki AUSV

2015. gada 12. Marts

Daina Vancāne-Viļuma,  Latviešu valodas skolotāja, foto: www.staburags.lv

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā 11.martā notika Andreja Upīša grāmatas „Sūnu ciema zēni” atvēršanas svētki. Grāmata tika izdota izdevniecībā Jumava  ar Latvijas Zaļā punkta atbalstu. Ar skolēniem un skolotājiem tikās izdevniecības Jumava vadītājs Juris Visockis. Viņš savu uzrunu sāka ar vārdiem: ”Tā ir mūsu klasika, tas ir darbs, kurš savu aktualitāti saglabājis līdz pat šodienai. Esam priecīgi, ka ar Latvijas Zaļā punkta atbalstu varam to izdot ar Indriķa Zeberiņa ilustrācijām- tāpat kā grāmatas pirmajā izdevumā.”

Visocka kungs atbildēja uz daudziem skolēnu jautājumiem gan par grāmatas izvēli, par grāmatas tapšanas procesu, par nākotnes iecerēm – izdot kādu Andreja Upīša grāmatu gan pierastajā formātā, gan elektroniskajā. Visocka kungs noklausījās skolēnu  koncertu un atzina, ka Skrīveros atbraukt un parunāties ar skolēniem ir ļoti patīkami un vēlas vēl kādreiz atgriezties jau kopā ar kādu rakstnieku vai dzejnieku, lai iepazīstinātu skolēnus, kā notiek sadarbība ar autoriem, līdz tiek izdota viņu grāmata.

Visocka kungs skolai dāvāja Latvijas leģendu IV grāmatu un novēlēja skolēniem rakstīt dzimtas stāstus –leģendas, kas visādā ziņā ir bijusi un būs garīgā vērtība.

Izdevniecībā Jumava tiks iespiesta grāmata par Skrīveru leģendu, fizikas skolotāju, kultūrvēsturnieku un  novada vēstures apzinātāju Leonīdu Antonu. Ir uzsākta sadarbība ar skolotāja māsu Rasmu Bodnieci, kura ir veikusi  darba lielāko  daļu- uzrakstījusi uzmetumu  par bērnības un jaunības laiku, izsūtījumu Sibīrijā un par  Leonīda Antona  nepārtraukto  sevis pilnveidošanu.

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt