Amerikas piedzīvojums

2018. gada 6. Septembris

Agate Albekeite, 11.a klase

Brīnumi notiek, un sapņi piepildās. Pati to piedzīvoju šovasar, kad man tika dota unikāla iespēja piedalīties Baltijas valstu jauno līderu programmā kopā ar 6 citiem jauniešiem no dažādiem Latvijas novadiem, kā arī ar 7 jauniešiem no Lietuvas un tikpat no Igaunijas, pasākums šajā vasarā norisinājās Amerikas Savienotajās Valstīs.

Programmas mērķis ir veicināt un attīstīt jaunos līderus uzņēmējdarbībā, kopienas pilnveidošanā, to organizē Indianas Universitātē Blūmingtonā, bet sponsorēta programma tiek no ASV departamenta.

Četru nedēļu garumā Amerikā iepazinām kultūru un vietējos cilvēkus, tikāmies ar dažādiem uzņēmējiem un līderiem, kuru darbība pozitīvi ietekmē kādu kopienu, ar kuru tie strādā. Paši strādājām brīvprātīgo darbu un sajutāmies pavisam kā mājās, kad ravējām saldos kartupeļus Blūmingtonas zupas virtuvei.

Šī pieredze bija fantastiska no visām iespējamām pusēm. Pirmkārt, organizatoriskā puse bija apbrīnojama. Mūsu programmas direktore Purnurai kļuva par mūsu mammu šo 4 nedēļu garumā. Kopā ar viņu varējām gan pajokot, gan parunāt par nopietnām un svarīgām tēmām. Man bija arī ļoti laba sadarbība ar viesmāsu Karmenu no Tartu Igaunijā.

Mūsu viesģimene bija vislabākā, kādu mēs jebkad varētu vēlēties, ar viņiem vienmēr bijām kustībā un izmantojām katru brīvu brīdi un redzējām, kā arī izbaudījām ļoti daudz. Tagad mums ir arī amerikāņu vecāki Raiens un Vanesa, kā arī divas amerikāņu māsas Ešlina un Kārsena. Ar savu viesģimeni vēl joprojām aktīvi uzturam kontaktu un ceram kādreiz atgriezties un apciemot viņus Blūmingtonā, tāpat kā viņi jau plāno apciemot mūs pēc pāris gadiem.

Blūmingtona ir  koledžas pilsēta, ar dziļu vēsturi, tomēr ļoti jauneklīga un progresīva, tajā pašā laikā esot mājīga. Tā ir vieta, kurā noteikti gribas atgriezties. Vislielākais kultūršoks man bija par to, cik lepni šīs pilsētiņas iedzīvotāji ir par faktu, ka viņu pilsētā ir koledža un viņi to nebaidījās izrādīt. Teju katram trešajam pretimnācējam uz krekla bija Indianas Universitātes logo vai nosaukums, arī mēs, baltieši, divu nedēļu laikā akumulējam ne vienu vien apģērba gabalu ar koledžas simboliku.

Pēdējā nedēļā devāmies uz ASV galvaspilsētu Vašingtonu, iepazināmies arī ar jaunajiem līderiem no Dienvideiropas, kā arī paviesojāmies ASV Kapitolijā un Štata departamentā, kas sponsorē šo programmu. Apskatījām arī daudzas citas populāras vietas, kā Vašingtonas Monumentu un Linkolna memoriālu.

Šo nedēļu laikā ieguvu ne tikai fantastisku amerikāņu viesģimeni, bet arī Baltijas jauno līderu ģimeni, kura sastāv no visiem projekta dalībniekiem, kuri pārstāv visas trīs Baltijas valstis. Bija fantastiski iepazīt tik daudz inteliģentu un radošu cilvēku, kuri dzīvo tepat, kaimiņos. Vēl joprojām aktīvi kontaktējamies  viens ar otru un jau kaļam kopīgus plānus rudenim un nākamai vasarai.

Kā igaunis  Eero teca: “Opportunity is where luck meets preparation” jeb “iespēja ir, kad veiksme sastop sagatavotību.” Esmu ļoti pateicīga veiksmei un apstākļu sakritībai, kas man deva šo iespēju, un visām savām pagātnes pieredzēm, kas ļāva man to godam pieņemt un sagatavoja jaunām iespējām.

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt