8.oktobrī Starptautiskajam “Manhattan Short” filmu festivālam veltīts kino seanss

2017. gada 2. Oktobris

www.skriveri.lv

Starptautiskais filmu festivāls “Manhattan Short” šogad atzīmē 20 gadu jubileju, turklāt pirmo reizi desmit finālistu vidū ir filma no Latvijas, režisora Pāvela Gumennikova īsfilma  “Sarauj, Just!”. 8.oktobrī plkst. 16.00 Skrīveru Kultūras centrā “Manhattan Short” veltīts filmu seanss! Jau sesto gadu pēc kārtas Rīgā notiks Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls, kurā katrs skatītājs saņem iespēju nobalsot par labāko filmu un labāko galvenās lomas atveidotāju. Pasākums notiek vienas nedēļas ietvaros visā pasaulē.

Šogad skates programma ir īpaša Latvijai: pirmo reizi festivāla vēsturē starp festivāla desmit filmām – finālistēm ir filma no Latvijas – režisora Pāvela Gumennikova īsfilma «Sarauj, Just!» Šogad festivāla atlasē piedalījās 1615 īsfilmas no 75 valstīm un tikai 10 no tām tika izvēlētas «Mahnattan Short» programmai.

Festivāla programmā šogad ir iekļautas filmas no deviņām valstīm – tajā skaitā Latvijas režisora Pāvela Gumennikova īsfilma “Sarauj, Just!”: Nenodari ļaunumu (Jaunzelande), Aizmugurē (Spānija), Vieglprātīgā Bikla (ASV), Cerība mirst pēdējā (Lielbritānija), Ideālā diena (Spānija), Sarauj, Just! (Latvija), Mare Nostrum/Mūsu jūra (Sīrija), Viola Franca (Itālija), Īsumā (Nīderlande), 8 minūtes (Grūzija).

Režisora Pāvela Gumennikova kinofestivālos godalgotā īsfilma ,,Sarauj, Just!” šobrīd jau izrādīta filmu festivālos gandrīz visos kontinentos – Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā, Āzijā, Austrālijā, Eiropā un arī Latvijā.

Filma visā pasaulē tiek uzņemta ar lielu interesi, ovācijām un milzīgu skatītāju atzinību. ,,Sarauj, Just!” apbalvota gan mazos un mīlīgos kinofestivālos, gan lielos pasaules līmeņa kinofestivālos. Itālijā iegūta galvenā balvu vienā no prestižākajiem bērnu un jauniešu filmu festivāliem – Giffoni Film festival, Austrālijas Freshflix īsfilmu festivālā uzvara kategorijā – labākā filma, nozīmīgi, ka uzvara šajā festivālā nodrošina, ka festivāla rīkotāji šī gada laikā izrādīs filmu vēl desmit valstīs visā pasaulē.

Lai kur arī filma tiktu rādīta tā saņem filmas veidotājiem vissvarīgāko apbalvojumu – publikas atzinību – gan aplausu, gan ovāciju veidā. Atzinību skatītāju balvas formā filma saņēmusi StonyBrook film festival, Sidewalk Film festival un Stella Adler Academy short. Vienā no Oskara nominācijām kvalificējošajiem festivāliem Hollyshorts film festival “Sarauj, Just!” apbalvota nominācijā – labākā romantiskā filma. ,,Sarauj, Just!” izvēlēta dalībai Manhattan Short, kopumā festivālā izvēlētas tikai 10 filmas no visas pasaules.

“Jau tas, ka filma izvēlēta un atlasīta izrādāmo filmu sarakstā ir liels sasniegums, jo visas Manhattan Short izvēlētās īsfilmas tālāk kvalificējas Oskara nomināciju atlasei. Esam pagodināti, ka filma izvēlēta dalībai tieši šajā kinofestivālā, jo tieši skatītāji ir tie, kas nosaka uzvarētāju šajā festivālā. Bez skatītājiem un viņu atzinības filmu veidošana ir bezjēdzīga, tieši skatītājs ir vislielākais tiesnesis paveiktajam – viņš filmu noskatās līdz beigām vai tikai pirmās 50 sekundes, skatītāju mīlestība ir tā pēc kā alkst jebkurš filmu veidotājs. ” Tā par filmas piedalīšanos Manhattan Shorts izsakās pats filmas režisors – Pāvels Gumennikovs.

Manhattan Short īpašs ar to, ka notiek vienlaicīgi visā pasaulē, vairāk kā 300 pilsētās, vienas nedēļas garumā, šogad no 28. septembra līdz 8.oktobrim. Festivāls norisinās arī Latvijas lielākajās pilsētās – Rīga, Liepājā, Rēzeknē, Ogrē, Cēsīs, Siguldā, Daugavpilī, Ventspilī un Valmierā. Rīgā seansi notiks 6. un 7. oktobrī. Kinofestivāla uzvarētāju nosaka – skatītāju balsojums.

Latvijai Manhattan Short īpašs ar to, ka šis ir pirmais gads, kad starp festivālā piedalās īsfilma, kas veidota un producēta Latvijā. Režisors Pāvels Gumennikovs par filmu: “Tā nav filma tikai par cilvēkiem ar kustību traucējumiem, tā ir par mums visiem. Kā aicinājums un atgādinājums, lai mēs nekad nepadotos pat vissarežģītākajās situācijās. Noticot sev mēs ne tikai varam izdarīt, bet arī izdarām vairāk.”

Filmā galvenajās lomās – Latvijas sēdvolejbola komandas uzbrucējs Aleksandrs Ronis, aktieris un kaskadieris – Sergejs Fjodorovs, jaunais un talantīgais Jaunā Rīgas teātra aktieris – Toms Veličko un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise – Jana Herbsta.

Filmas stāsts radies iedvesmojoties no situācijas, kas notika ar pašu Aleksandru, pirms dažiem gadiem uz ielas. Stāstu un īsfilmas scenāriju prasmīgi radīja dramaturģe, Laura Lapiņa. Savukārt stāstu videoformātā radīja talantīgais un daudzsološais operators, Mārtiņš Jansons.

Filma vienā teikumā:
Filma par puisi ar invaliditāti, kas nekad nepadodas.

Filmas sinopse:
Iedvesmojoties no neticami patiesa stāsta tapa filma par puisi – Justu (24), kas iemīlējies kaimiņu meitenē Ievā (23). Pie mājas durvīm, kur abi dzīvo, Justs satiek Ievu, viņi draudzīgi sarunājas līdz Justa acu priekšā Ievai nozog somiņu. Justs ne mirkli nedomājot dzenas pakaļ zagļiem, lai atgūtu somiņu un iekarotu Ievas draudzību. Filma joprojām tiek pieteikta un izrādīta Eiropas un pasaules līmeņa kinofestivālos, šobrīd septembrī un oktobrī filmu būs iespējams redzēt vismaz sešos kinofestivālos, to skaitā trijos festivālos, kas kvalificē filmas Oskara nominācijām. Par citām iespējam noskatīties “Sarauj, Just!” var uzzināt sekojot īsfilmas Facebook lapai – Movie: Just Go.

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt