6.klašu skolēni rudens ekskursijā iepazīst čipsu ražošanas procesu un Minhauzena muzeju

2018. gada 19. Septembris

Teksts: Līva Lavrenova, 6.b klase, foto: sk. A.Zvaigznite

14.septembra rītā mēs devāmies ekskursijā. Vispirms mēs apmeklējām Ādažu čipsu ražotni*, kur mums stāstīja par kartupeļiem, kurus audzē speciāli čipsu gatavošanai. Izrādās, ka ir daudzas kartupeļu šķirnes, kuras neder čipsu ražošanai. Visinteresantākais bija skatīties filmiņu ar 3D brillēm par čipsu ražošanas procesu, kur parādīja čipsu ceļu no kartupeļiem līdz iepakošanai un nosūtīšanai uz veikaliem.

Mēs arī degustējām dažādus čipsus. Ļoti daudziem garšoja čipsi, kas tiek ražoti eksportēšanai uz Igauniju. Ādažu čipsus eksportē arī uz ārzemēm, kur tie tiek augstu novērtēti. Mums bija arī iespēja pagatavot čipsus ar pašu izvēlētām garšvielām. Vadītāja mums atgādināja, ka čipsi nekādā gadījumā nedrīkst aizstāt ar veselīgu pārtiku.

Tālāk mēs devāmies uz Minhauzena muzeju**, kur mūs sagaidīja gids, kas interesanti pastāstīja par Minhauzena un viņa sievas Jakobīnes dzīvi Duntes muižā 18. gadsimtā.  Gids Minhauzenu sauca nevis par meli, bet par lielāko fantazētāju. Skatījāmies smieklīgu multfilmu par Minhauzena neparastajiem piedzīvojumiem.

        Pašiem izturīgākajiem un zinātkārajiem mums ir izveidota MINHAUZENA MEŽA TAKA** – garākā apses koka taka Eiropā, pa kuru mēs devāmies pēc muzeja. Taka ved cauri Vidzemes mitrāju mežam, tai ir izveidoti 3 garumi, dažādām apmeklētāju sagatavotības pakāpēm. Pastaigājoties pa taku,var iejusties Minhauzena piedzīvojumos, aplūkojot apmēram 55 koka skulptūrās iedzīvinātos stāstu varoņus- zaķus, meža cūkas, vilkus, vali un krokodilu. 2006. gadā taka ieguva nosaukumu “VEIKSMĪGĀKAIS JAUNAIS TŪRISMA MARŠRUTS 2006”, bet 2007. gadā tā piedalījās “BALTIJAS TŪRISMA MARATONĀ” kā viens no 12 apskates objektiem Latvijā.

     Piekusuši, bet priecīgi atgriezāmies mājās.

**Apmaksā Skrīveru novada pašvaldība
**Apmaksā projekts “Latvijas skolas soma”

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt