5. klašu ekskursija ar “Latvijas skolas soma” atbalstu

2019. gada 27. Septembris

Daiga Martinsone, 5.klases audzinātāja

26.septembrī ar projekta “Latvijas skolas soma” un pašvaldības atbalstu devāmies ekskursijā uz Madonu. Kā pirmo iepazinām Gostiņu nosaukumu taku. Gostiņi bija Vidzemes, Latgales un Kurzemes krustpunktā, bet šodien te līdzās ir Vidzemes, Latgales un Sēlijas robežas. Gostiņi ir mazs miestiņš divu upju satekā. Miests, kuram bijuši 7 nosaukumi. Kādi? To devāmies noskaidrot. Foto galerija pieejama šeit.

Līdz 1938.g. Aiviekstes HES bija lielākā Latvijā.  Hidroelektrostacija sāka ražot elektroenerģiju 1925.g. Piedzīvojusi  II pasaules karu, gandrīz uzspridzināta, atjaunota, slēgta un atkal atsākusi darbu – raibs bijis spēkstacijas liktenis.Devāmies apskatīt HES-u „vecmāmiņu”  un aizsprostu uz  Aiviekstes, sameklējām zivju ceļu  .

Smecers sila sporta bāzē tiek attīstīts vasaras un ziemas aktīvās atpūtas piedāvājums, veikta infrastruktūras uzturēšana, organizētas treniņnometnes un sporta pasākumi. Bāzei ir liela pieredze slēpošanas, biatlona, rollerslēpošanas, motosporta, velo un orientēšanās sacensību organizēšanā. Šeit notiek Baltijas valstu, Skandināvijas, Eiropas un Pasaules līmeņa sacensības. Mēs te izspēlējām orientēšanās spēli .

Vai gailis dzīvo podnieka darbnīcā?  Kas ir ceplis un kā māla pika pārvēršas traukā? Kāds izskatās māla gailis?Svilpaunieki, krūzes, svečturi, šķīvji, olu trauciņi, figūras, dārza skulptūras – to visu varējām ieraudzīt podnieka Jāņa Seiksta keramikas darbnīcā un dārzā. Skolēni atzinīgi vērtēja gides Daigas Dūniņas izveidoto maršrutu, stāstījumu un ekskursijas vadīšanu.

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt