Aizraujošs ceļojums laikā, piedaloties raidījuma “Vēstures skolotājs” filmēšanā Liepājā

2019. gada 5. Augusts

Teksts: Laura Koļesņikova, foto: Liene Eicēna, LTV

Jau pavasarī, ar klasesbiedrenēm Aneti un Patrīciju, sociālajos tīklos pamanījām, ka ir izsludināta pieteikšanās raidījumam “Vēstures skolotājs”. Par šo interesanto raidījumu bijām daudz lasījušas un dzirdējušas, kā arī pašas skatījāmies pirmo sezonu. Pieteikties izdomājām spontāni, tāpēc tajā momentā nemaz neticējām, ka spēsim nonākt tik tālu. 

Lai izietu pirmo atlases kārtu bija jāaizpilda pieteikuma anketa, kurā arī jāpievieno neliels video rullīts ar skaidrojumu, kāpēc tieši mums būtu jāpiedalās raidījuma otrajā sezonā. Šo video mums palīdzēja uzņemt mūsu klasesbiedri, par to sakām paldies! Nosūtījušas pieteikumu, nepacietīgi gaidījām ziņu no Latvijas televīzijas.

Ieraugot e-pastā vēstuli par aicinājumu piedalīties atlases otrajā kārtā, bijām patīkami pārsteigtas un saviļņotas. Atlase notika 10. maijā, Rīgā, Latvijas televīzijā. Katrai komandai bija jāprezentē vizītkarte un jāizpilda neliels uzdevums, līdzīgi kā pašā raidījumā. Braucot uz Rīgu atminos, kā cītīgi plānojām mūsu prezentāciju un kāds satraukums mūs pavadīja visu šo dienu. Mūsuprāt, viss izdevās, kā ieplānots, bet vēl joprojām nedomājām, ka tiksim tālāk. Atlasē redzējām dažas komandas, kuras izskatījās ļoti spēcīgas un gudras.

Tālāk sekoja pats satraucošākais moments – raidījuma dalībnieku paziņošana. Pēc tā, ka ieraudzījām savus vārdus sarakstā mūs pārņēma neaprakstāmas emocijas. Tas bija liels prieks un satraukums, kā arī bijām ļoti pārsteigtas par to, ka tikām.

Pati raidījuma filmēšana notika Liepājā, divu dienu garumā – 31. jūlijā un 1. augustā. Tā kā mēs dzīvojam apmēram 5 stundu braucienā no Liepājas, tad cēlāmies vēl agrāk par rīta sauli, kas bija ap pulkstens četriem. Ar filmēšanās komandu un mūsu pretinieku komandu tikāmies Karostas cietumā. Pretinieku komandā mums bija trīs puiši, kas padarīja ekspedīciju vēl interesantāku un aizraujošāku. Ekspedīcijā atgriezāmies pagātnē uz 1919. gadu, Brīvības cīņu laiku. Vieta, kur cīņu laikā slēpās un vadīja darbu Latvijas Pagaidu valdība bija Liepāja.

Sapazinušies, bijām gatavi startēt mūsu pirmajā uzdevumā. Lai nofilmētu pirmo uzdevumu un vairāk uzzinātu par Karostas svarīgākajām vietām, devāmies uz Karostas ūdenstorni. Tur uzzinājām vaiāk par Karostas vēsturi un trenējāmies uzdevumam. Uzdevumā viena no komandas biedrenēm, no Karostas cietuma jumta ar signālkarodziņiem pa burtiem signalizēja vārdu. Pārējās komandas biedrenes stāvēja lejā un ar binokli no tāluma centās atšifrēt vārdu. Šis uzdevums, mūsuprāt, bija diezgan vienkāršs, bet tomēr ļoti interesants. Abas komandas vienlīdz labi izpildīja šo uzdevumu.

Tālāk devāmies uz Ziemeļu fortiem, kas arī atrodas Karostā pie vēsturiskās Baltijas jūras. Tur mūs sagaidīja nākamais uzdevums, kas bija orientēšanās. Mums tika izdalītas kartes, kurās atzīmētas vietas, kas mums jāatrod. Kopā tās bija trīs vietas un dažās no tām nācās piedzīvot pārsteigumus. Ierakumā, kas atrodas netālu no Ziemeļu fortiem mūs sagaidīja ar apšaudi. Sežot ierakumā, kamēr apkārt skan šāvieni bija diezgan bailīgi. Te mums tika dota iespēja izjust tā laika īstās emocijas un saprast, cik tomēr nopietna bija šī cīņa. Nonākot pie pēdējā orientēšanās punkta, kas bija Radāns, mēs tikām pārsteigtas vēl vairāk. Te tika imitēts 14. novembra Bermontiešu uzbrukums Liepājai. Bija viss… Bumbu sprādzieni, apšaudes no visām pusēm, bailes un neizpratne. Pēc šī uzdevuma bijām bez elpas.

Nākošajā dienā notika pēdējā uzdevuma filmēšana. Šo mēs filmējām uz lielākā kara kuģa Latvijā, šī kuģa nosaukums ir tik pat varens kā pats kuģis – Virsaitis. Šeit mēs ieguvām milzīgu adrenalīna devu, kas mums pietiks līdz pat vasaras beigām. Pildījām dažādus kareivju treniņuzdevumus. Piedzīvojām trauksmi uz kuģa, ģērbāmies ugunsdzēsēju tērpos, hidrotērpos, kā arī imitējām cilvēku glābšanu. Šis uzdevums bija veicams uz laiku, līdz ar to nepazuda cīņas gars.

Pie katra uzdevuma mēs vērtējām pretinieku komandas veikumu, to mēs novērtējām ar spēles monētām. Ekspedīcijas beigās saskaitījām, cik monētas esam ieguvušas. Tāpat interesanti, ka ekspedīciju vadīja mūsu skolas vēstures skolotājs.

Šī raidījuma filmēšana pilnīgi noteikti bija šīs vasaras lielākais piedzīvojums. Lai arī pēc divām filmēšanās dienām bija jūtams liels nogurums, esam ļoti gandarītas par padarīto darbu. Esam ieguvušas jaunus draugus, izjutušas visspilgtāktākās un dažādākās emocijas. Šis viss nebūtu iespējams bez mūsu atbalsta personas, lielākā fana un šoferīša – mūsu skolotājas Santas Mārtinsones, sakām lielu paldies viņai! Kā arī sakām paldies visai raidījuma veidotāju komandai par šo iespēju. Šis bija patiešām neaizmirstami!

 

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt