7.a klases ekskursija uz Medicīnas vēstures muzeju

2014. gada 8. Maijs

Karlita Ārīte, 7.a klase

7. maijā 7a klase devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Sākumā apskatījām Medicīnas vēstures muzeju. Izpētījām, kā medicīna tika izmantota akmens laikmetā, viduslaikos un mūsdienās. Muzeja ekspozīcija ir izvietota četros stāvos, ievērojot laikmetu secību. Stāsts sākas muzeja ēkas pagrabstāvā, kur izvietotie eksponāti atspoguļo medicīnas attīstības pirmsākumus. Neatņemama sastāvdaļa tajā laikā bija maģiskā medicīna – amuleti, talismani un burvestības. Tālāk apskatījām viduslaiku klostera hospitāli un aptieku, viduslaiku pilsētu, kā arī iepazināmies ar tālaika izplatītākajām slimībām un to ārstēšanas metodēm.


Viduslaiku aptieka

Jauno laiku ekspozīcija sniedza ieskatu par medicīnas progresu. Tika atklāti rentgena stari un iespējas tos izmantot medicīnā, pirmās operācijas ētera narkozē, tika atklāts tuberkulozes ierosinātājs un vakcīna pret bakām. Nozīmīga vieta atvēlēta kosmiskajai medicīnai, kurā līdzdalību ņēmuši latviešu zinātnieki.

Pēc muzeja devāmies uz kinoteātri, kur meitenes izvēlējās noskatīties komēdiju par atriebību ar Kameronu Diazu galvenajā lomā, savukārt zēni- zinātniskās fantastikas žanra filmu par datoru savienošanos ar cilvēka prātu.

Ekskursija bija tiešām jauka un izdevusies!

 

 

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt