2.klases ekskursija uz Ugunsdzēsības muzeju un teātri

2018. gada 8. Oktobris

Teksts un foto: Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā

5.oktobrī mūsu skolas 2.klases skolēniem bija piedāvāta projekta ”Latvijas skolas somas” projekta apmaksāta ekskursija. Šīs ekskursijas mērķis bija iepazīt Rīgā izveidoto ugunsdzēsības muzeju, likt skolēniem aizdomāties, kādu ļaunumu Latvijai var nodarīt ugunsgrēks. Šī muzeja apmeklējums sasaucās ar ugunsdrošības mācību trauksmi skolā un skolēnu iepazīstināšana ar ugunsdrošības noteikumiem audzināšanas stundā. Gids iepazīstināja ar ugunsdzēsēju profesijas vēsturi, aprīkojumu un tehniku. Foto pieejams GALERIJĀ.

Skolēni varēja apskatīt, kā attīstījusies un pilnveidojusies šī nozare. Ar izgaismota maketa palīdzību, tika demonstŗēts, kā izceļas ugunsgrēks , neievērojot ugunsdrošības noteikumus. Skolēni paši varēja izmēģināt ūdens šļūtenes darbību. Ekskursijas noslēgumā skatījās filmiņu, kas vēlreiz atgādināja par uguns bīstamību, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu un rīcību ugunsgrēka gadījumā. Skolēni atzina ,ka muzeja apmeklējums viņiem paticis un radījis pārdomas gan par to, cik ātri uguns visu noposta, gan par šīs profesijas pārstāvju pašaizliedzību un drosmi.

Vienlaicīgi skolēni apmeklēja bezmaksas Rīgas leļļu teātra izrādi „Emīls un Berlīnes zēni”. Izrāde bija jautra, interesanta un pamācoša, piemērota sākumskolas bērniem. Skolēniem tā patika. Prieks, ka skolēniem dota iespēja apmeklēt un iepazīt Latvijai svarīgākās vietas.

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt