12. klases mācību ekskursijā izzina Tīreļpurva stāstus

2018. gada 21. Februāris

Teksts: Andis Burka, 12.a klase, foto: sk. S.Krasovska

Pietiekami siltajā (tikai -8°) 15. februāra dienā abas 12. klases devās ekskursijā pa maršrutu Skrīveri – Piņķi – Tīreļpurvs – Skrīveri. Piņķu baznīcā mācītāja palīgs mums izklāstīja nostāstu par to, ka tur Pirmā pasaules kara laikā Jukums Vācietis ir teicis uzmundrinošu runu Latvijas Strēlniekiem. Šis fakts iedvesmojis Aleksandru Čaku to iekļaut darbā “Mūžības skartie”. Pēc tam devāmies uz Tīreļpurva pusi, pa ceļam piestājot vairākos kapos, kuros apglabāti Pirmajā pasaules karā kritušie – gan abās frontes pusēs karojošie, gan viņu tuvinieki. Viņu piemiņai iededzām svecītes.

Kad nonācām pie Tīreļpurva, visi satuntuļojāmies, satināmies siltās drēbēs un čūskas veidā, viens aiz otra, šķērsojām Tīreļpurvu. Pēc tam devāmies uz Ziemassvētku kauju muzeju, kur mums sniedza informācīju par to, kā agrāk tika ieviesta disciplīna, kā arī pastāstīja par karošanā izmantotajiem līdzekļiem un metodēm Pirmā pasaules kara laikā. Tad pildījām stafetes, kuras pārbaudīja mūsu sagatavotību, bet galvenokārt komandas darba spējas.

Pēc tam pamielojāmies ar uz uguns pagatavotām pusdienām un devāmies uz frontes pārrāvuma vietu, kur zobena pakājē noklausījāmies strēlnieku piemiņai veltītu tekstu lasījumu. Pēc ierakumu apskates ar klusuma brīdi un iedegtām svecītēm Antiņu kapos godinājām kritušos strēlniekus.

Kopumā ekskursija sniedza lielisku ieskatu par to, kāds patiesībā bija Pirmais pasaules karš, par tā apstākļiem un nežēlību. Kā arī vēl vairāk iekvēlojās patriotiskā liesmiņa, kas deg manī, kad tiek stāstīts par Latvijas strēlniekiem.

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt